Čtyři produkty, které jsou v péči o pokožku tabu! Vyzkoušela jsem je všechny

Ahoj, všichni!

Citron, soda na pečení, sprej na vlasy, zubní pasta. Mnoho dívek věří, že se jedná o úžasné produkty pro péči o pokožku, zatímco jiné si zase myslí, že bych se nikdy neměli přiblížit k naší pokožce. Pojďme číst dál!

CITRON

Má rozjasňující a posilující vlastnosti. Citron obsahuje vitamin C, který je zahrnut ve spoustě kosmetických produktů. Proč někteří lidé tvrdí, že by se neměl citron používat při péči o pokožku? Míchám šťávu získanou z citronu s cukrem, čímž vytvořím peeling, který si nanáším na pokožku dvakrát týdně. Výsledek? Svěží, hladká a zářivá pokožka. Pokud máte na obličeji jizvy od akné, či hojící se pupínky, může vás začít pokožka po aplikaci citronové infuze pálit. Aby toho nebylo málo, citron a pokožka mají odlišné pH, což může způsobit podráždění a poškození ochranné vrstvy pokožky. Pokud si prý citronovou šťávu nanesete po opalování, můžete se spálit jako na sluníčku.

SODA NA PEČENÍ

Soda na pečení je skvělou ingrediencí do domácích masek, jelikož dokáže zajistit peeling a vyčištění pokožky. Ano, pokožka byla po aplikaci masky hebčí a pevnější. Bohužel mě ale během nanášení metody pálila pokožka. Můj obličej byl po smytí masky rudý. Naštěstí se bolest a podráždění vytratily. Použiji ještě někdy masku ze sody na pečení? Asi ne…

SPREJ NA VLASY

Stříkání spreje na vlasy na obličej? Některé dívky to dělají pro udržení make-upu na místě. Není to ale dobrý nápad. Výsledek? Produkt na pokožce sice zůstane klidně i několik dní, ale pokožka z toho šťastná nebude. Alkohol (včetně toho ve spreji) ji vysuší a urychlí procesy stárnutí. Nejhorší výsledek? Objeví se vám akné a pokožka vyschne.

PASTA NA ZUBY

Na balení se píše pasta na zuby, tak proč se neustále aplikuje na obličej? Holky to často dělají pro ochlazení obličeje a pro potřebu vysušení pupínků. Dlouhodobé užití ale může dráždit pokožku a urychlovat proces tvorby vrásek.

Použili jste někdy tyto produkty při péči o pokožku?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.