Jak si vybrat ideální sluneční brýle

Možnosti slunečních brýlí dnes nabízí tolik druhů, že může být složité se v nich vyznat. Ať už se jedná o klasické stíny s jednoduchou ramí, nebo o extravagantní brýle s ​​šílenou barvou, je důležité vybrat si správnou sluneční brýle, která vám bude co nejlépe sloužit. Existuje však několik věcí, na které byste si při výběru brýlí měli dát pozor.

Pokud je to vaše první nákup, může to být tentokráte obtížnější. Naštěstí existuje několik užitečných tipů a tipů, které vám pomohou vybrat ty správné sluneční brýle, které budou plně uspokojovat vaše potřeby.

1. Materiál

Prvním krokem při výběru ideálních brýlí je zvážení materiálů, jež jsou k dispozici. Existují různé druhy materiálů, které se liší tvrdostí, pevností a designem.

Nejoblíbenějšími materiály pro brýle jsou kov a plast. Kovové brýle jsou odolné, ale obvykle se špatně nosí, protože se je rychle ochladí. Plastové brýle jsou vámi oblíbeným materiálem, protože jsou lehké a příjemně se nosí.

2. Velikost

Dalším důležitým faktorem při výběru toho správného páru brýlí je velikost. Na brýle byste si měli vybrat vhodnou velikost tak, aby se vám dokonale hodila k obličeji. Brýle by neměly být ani příliš velké, ani příliš malé.

Tvář je obecně rozdělena do sedmi různých typů. Ty zahrnují obdélníkový, oválný, čtvercový, obrácený čtvercový, měšec, srdce a obrácené srdce. Jsou určeny velikostem brýlí, které byste si měli zvolit. Například, pro oválný tvar obličeje, je nejlepší volba obdélníkových brýlí.

3. Tvar obličeje

Při výběru správného páru brýlí je důležité, abyste si vybrali správný tvar brýlí, který bude dobře ladit k vašemu obličejovému tvaru. Nejlepší je, aby brýle synergicky přizpůsobily obrysy vašeho obličeje a zúžily jeho nevzhlednosti.

Při výběru nových brýlí věnujte pozornost především čtvercovém, kulatému a wayfarer-stylovým tvarům, stejně jako širokému spektru moderních a úsporných termoaktivních rámců.

4. Barva

Pokud mluvíme o barvě, je tu spousta možností, kterým se můžete směle ponořit. Chcete-li zabírat méně místa, zatímco stále stylově vypadáte, vyberte si brýle ve stříbřité, šedé nebo černé barvě. Pokud se však chcete více zklidnit, oceníte žlutou nebo modrou barvu.

Tónová varianta také může být docela zajímavá. Pokud budete držet oči v tónu modré, je to úžasné, ale pozor na jiskřivou modrou barvu, která by také mohla být docela poutavá.

5. UV ochrana

Dalším důležitým faktorem při výběru slunečních brýlí je zjistit, zda jsou vybaveny 100% ochranou před ultrafialovým zářením. Sluneční brýle jsou konstruovány tak, aby vám chránily oči před sluneční fotografií, zatímco vaše oči stále mohou vidět dokonale.

Špičková ochrana UV znamená, že jsou brýle proti UV kategorie 3 (100% ochrana) nebo 4 (99% UV ochrana). Pro vyšší úroveň ochrany byste měli také rozhodně zvolit předponu „photochromic“, která by vám měla poskytnout ochranu proti UV záření až do kategorie 4. To znamená, že si můžete být jisti, že vaše oči jsou bezpečné.

6. Pohodlí

V neposlední řadě věnujte pozornost výběru snoubenec při nákupu nových brýlí. Pokud jsou brýle nepohodlné, budete v nich nedokázat udržet oči otevřené. Vyhnout se byste také měli dráždivým materiálům, které by mohly přímo ovlivnit vaši pokožku. Dále se můžete upnout na snoubenec z plastu, který by měl lépe sedět na obličeji.

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.