Jakou kosmetiku obsahující UV filtry si vybrat?

Ahoj, holky!

Každé z vás je určitě jasné, že nesmíme zapomínat na ochranu naší pokožky před sluníčkem po celý rok. To znamená, že si krémy s UV filtrem musíme nanášet na pokožku i v zimě. Jaká kosmetika nám zajistí optimální ochranu před slunečnímu paprsky? Odpověď naleznete v tomto článku.

Kosmetika obsahující UV filtr

I když kosmetika nikdy nedokáže nahradit profesionální krémy na opalování, existují dívky, které ji rády používají. Pokud nechcete, aby vaše pokožka s aplikovaným krémem byla bělejší, vyzkoušejte make-upové základy a pudry s UV filtry. Nezapomínejte, že faktor 10 není tím nejoptimálnějším, co se ochrany před sluncem týče. Ochranu také nezískáte aplikací několika málo vrstev základu, či další vrstvy pudru. Proč? Odpověď je jednoduchá, faktory kosmetických produktů se nesčítají. Kromě toho může tlustá vrstva základu poškodit vaši pokožku.

Minerální make-up

Podle mého názoru je toto ten nejbezpečnější a nejlepší make-up, který si můžete na pokožku nanést. Obsahují fyzické filtry (oxid zinečnatý, oxid titaničitý), které chrání obličej před UV zářením. Kromě toho minerální kosmetika pomáhá od podráždění a skvěle zmatní lesklou pokožku a skryje nedokonalosti. Mými oblíbenci jsou Lily Lolo a Annabelle Minerals. Tyto produkty obsahují mica a pouze přírodní barvy, nenaleznete v nich žádné složky, které by mohly dehydratovat pokožku.

Základ pro make-up a pudr

Jak make-upové základy, tak pudry často obsahují nějaký základní UV filtr. Výhodou pudrů je fakt, že si během dne můžete přidat další vrstvu make-upu s obnoveným filtrem. Některé z těchto produktů obsahují peptidy a vitaminy, další z nich mohou obsahovat hypoalergenní a antioxidantní látky. Co se make-upu týče, zesvětluje pokožku, skrývá nedokonalosti a dokáže vyrovnat tón pokožky.

Přírodní antioxidanty

Když mluvíme o ochraně před sluncem, antioxidanty hrají hlavní roli. Bojují proti předčasným stárnutím a odbarvením. Také udržují mladistvý vzhled pokožky opravdu dlouhou dobu. Efektivní antioxidanty můžeme nalézt v čerstvém ovoci a čerstvé zelenině, zeleném čaji, rybách, bylinkách a červeném víně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.