Klid a relax! Jak si připravit tu nejlepší domácí lázeň?

Přijde vám, že máte spoustu času a nevíte, co s ním? Cítíte se poslední dny více ve stresu, než obvykle? Přijde vám, že si potřebujete odpočinout a zlepšit si náladu, nebo se zblázníte? Toto vše a mnoho dalšího můžete udělat, ANIŽ BYSTE OPUSTILI POHODLÍ DOMOVA. Mám tu pro vás několik efektivních metod, jak se zbavit stresu a uvolnit tělo i duši. Efektivní domácí lázeň! Nabízí přitom i mnoho jiných výhod, než jen odpočinek. Pojďme se podívat, jak na to!

Domácí lázeň znamená příjemné aroma, koupele, esenciální oleje, hudbu, příjemné osvětlení a občas i něco k snědku. Je to příjemný zkrášlující rituál. Dokáže to opravdu každý. Pojďme se podívat, jaké součásti má moje domácí lázeň:

  • přírodní zkrášlující oleje
  • esenciální oleje
  • koupelové sole
  • domácí tělový peeling
  • vonné svíčky
  • občas i masážní svíčky
  • ingredience pro domácí masky
  • kosmetický jíl
  •  lampa či bavlněné kuličky pro vytvoření atmosféry
  • připravit si můžete také zdravou svačinku, jako např. oříšky a mandle.

Recept na domácí lázeň, krok za krokem

1. Vyberte si čas a připravte si tu nejlepší možnou atmosféru

Obecně se za nejlepší čas pro domácí lázeň považuje večer, ale neexistují fixní pravidla. Večer se obecně nejlépe relaxuje, plus se během večera aktivují obnovující procesy našeho těla. Nikdo neruší, nikdo nezavazí a máte čas jen a jen na sebe. Perfektní atmosféra je klíčem ke kvalitní domácí lázni. Užívat můžete cokoliv, co má na vaši mysl zklidňující účinek. Já např. užívám vonné svíčky a oleje, bavlněné kuličky, hudbu (nejraději mám zvuky přírody, jako např. vodopády, moře, les). Občas si pustím audioknihu, na kterou se mohu v klidu soustředit.

2. Připravte si domácí kosmetiku

Čím blíže se nacházíte přírodě, tím lépe. Mé domácí produkty jsou základní součástí domácí lázně. Užívám si i jejich přípravu. Vybírám si na nich úplně vše, včetně barvy, vůně a textury. Během jedné lázeňské kůry jsem vyzkoušela několik domácích kosmetických prostředků, od olejů, přes másla až po solné a kávové peelingy, byliny, med, hydrosol a jíl.

3. Čas na aromatickou koupel

Má koupel ma pokaždé jin aroma. Mám několik různých koupelových solí a několik podomácku připravených pytlíků s bylinkami, kterými si upravuji aroma své koupele. Můžete klidně přidat i trochu esenciálního oleje.

A málem bych zapomněla! Ujistěte se, že nemáte příliš horkou vodu. Optimální teplota koupele je v tomto případě 36-39 stupňů.

4. Peeling

Myslím si, že domácí kávový peeling je skvělým produktem. Můžete jej smíchat s kvalitními přírodními rostlinnými oleji a obohatit jej o esenciální olej. Domácí peeling je často daleko lepší, než ten, který si koupíme v drogerii. Peeling užívám pravidelně pro zajištění si hebké a pevné pokožky bez celulitidy.

5. Připravte si přírodní obličejovou masku

Teplo v koupelně činí pokožku propustnější a hebčí, takže se do ní snáze dostanou potřebné živiny.

Má nejoblíbenější domácí maska je založena na bílém či růžovém kosmetickém jílu. Namísto vody užívám růžovou vodu a aloe + gelové sérum z bílého čaje.

6. Aplikujte si oleje na vlasy

Vlasové olejování je úžasným příkladem toho, jak by měla probíhat efektivní domácí lázeň. Jedná se o metodu, která je inspirovaná filozofií relaxace. Oleje hloubkově vyživují a obnovují vlasy, přičemž také posilují vlasové folikuly, což je kritická část vlasů.

Aplikujte si olej na vlasy, včetně pokožky hlavy. Jakmile budete s domácí lázní končit, promyjte si vlasy a pokožku hlavy šamponem.

7. Proveďte tělovou masáž

Přírodní oleje jsou mou oblíbenou kosmetikou, která se perfektně hodí na vlasy, tělo a obličej. Během mé domácí lázeňské péče smíchám lžíci za studena lisovaného olej (např. mandlového oleje) s několika kapkami grepového esenciálního oleje (účinek proti celulitidě) a směs si vmasíruji do oblasti břicha a stehen. Je to skvělá forma masáže!

Poznámka! Přírodní oleje jsou skvělou náhražkou za tělové krémy a balzámy.

Jakmile je má domácí lázeň u konce, aplikuji si na pokožku toner (hydrosol), sérum a hydratační krém. Také ráda aplikuji na vlasové konečky trochu oleje. To je vše. Naprostý klid. Dopřáváte si také někdy domácí lázeň? 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.