Moje oblíbené produkty do koupele, které bych vám ráda doporučila

Miluji klidné večerní koupele se svíčkami a příjemnou hudbou. Mé koupele by ale nebyly kompletní bez mých oblíbených produktů, kterými jsou oleje, bylinky a trocha dobrého jídla. Jaký mají vliv na naše tělo? Jak se efektivně postarat po pokožku poté, co z vany vylezeme?

Nejlepší produkty do koupele

Při výběru produktů do koupele si vybíráme podle jejich vůně a barvy. Kromě toho bychom ale měli dávat pozor na některé další faktory, jakými jsou např. výživa, hydratace, relaxace a obnova pokožky. Můžeme si produkty vybírat také podle jejich konzistence. Co se koupání týče, mohou nám pomoci i známé produkty, jakými jsou např. bublinkové koupele, bomby či bylinné extrakty. Skvělý nápad je i užívání soli z Mrtvého moře. Důležité je vždy sladit produkty do koupele s typem vaší pokožky. Např. u esenciálních olejů je nutno dbát na to, aby je neužívali lidé s citlivou a na alergie či atopie náchylnou pokožkou.

Nejlepší přírodní oleje pro koupání

Existuje celá řada přírodních olejů, které lze užívat pro obohacení vaší koupele. Níže pro vás mám výčet těch nejčastějších společně s účinky, které zajišťují.

 • fenyklový olej proti celulitidě
 • růžový olej zpomalující stárnutí a zabraňující praskání kapilár a tvorbě strií
 • pomerančový olej vypořádávající se s vráskami a povislou pokožkou
 • nerolový olej hydratující pokožku
 • peppermintový olej proti únavě
 • levandulový olej proti insomnii
 • čajový olej proti akné na zádech
 • citronový olej proti varixům a revma.

Bylinky do koupele

Bylinné koupele mají na naši pokožku skvělý vliv. Hlavní výhodou je fakt, že bylinné koupele podporují krevní cévy, uvolňují svaly, pomáhají od podráždění, vyhlazují pokožku, zlepšují prokrvení a vyrovnávají tón pokožky. Samozřejmě můžete namísto jen jednoho typu byliny těchto bylin užívat hned několik. Pokud bych vám měl doporučit některé specifické bylinky, byly by to heřmánek, levandule, limetka a meduňka. Pokud máte chvíli času, vyvařte si několik bylinek do infuze a tu si přidejte do koupele.

Samotné koupání

Samozřejmě nemusíte v rámci vaší koupele užívat komerční produkty. Můžete sáhnout pro produktech, které již máte doma. Díky nim si můžete připravit koupele s nejrůznějšími účinky a výhodami na naši pokožku.

 • čtvrt litru polotučného mléka a dvě lžíce olivového oleje vám pomohou s vyhlazením pokožky.
 • Teplé mléko s kvasinkami vám pročistí pokožku.
  Naplněný pytlík s moukou vám pomůže v boji s akné.
 • Sto mililitrů medu a dva litry podmáslí vaši pokožku vyživí
 • Do speciálního pytle přidejte 2 kila ovesných vloček pro boj s mastnou pokožkou.

Jak se postarat o pokožku po mytí?

Po vyčištění zůstane je potřeba pokožku nezatěžovat přílišným mechanickým drážděním, např. při sušení ručníkem. Osušte ji proto co nejněžněji to dovedete. Jakmile j pokožka suchá, můžete aplikovat tělový balzám, tělový olej, přírodní krém, či kosmetické máslo. Jedná se také o perfektní čas pro celotělovou masáž.

A jak vypadá vaše koupelová rutina? Máte nějaké oblíbené produkty do koupele?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.