První užití samoopalovacího krému. Jak jej užívat správně?

Dámy!

Upřímně mě zajímá, kolik z vás užívá pravidelně samoopalovací produkty, jakými jsou např. balzámy a spreje.

Moje vlastní cesta se samoopalovacími produkty teprve začala. Minulý týden jsem poprvé sáhla po bronzéru v krému, takže s vámi chci sdílet své poznatky. Proč? Protože ani aplikace samoopalovacího produktu není tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát.

Proč jsem začala užívat samoopalovací kosmetiku?

Věřte mi, sama jsem se tímto rozhodnutím překvapila. Přijde mi, že občas musíme do některých produktů dozrát. Musíte si uvědomit, že aplikace některé kosmetiky, i té sebedivnější, může nakonec vést k dechberoucím účinkům.

Trocha samoopalovacího krému může udělat divy. V mém případě mi pomohl vyrovnat rozdíly v odstínech pokožky okolo mých paží, na hrudi a v obličeji a na nohou. Rozdílů jsem si dříve všímala opravdu snadno, hlavně po zimních měsících, kdy jsem měla nohy schované v dlouhých kalhotech.

Zpátky na zem sem se dostala ihned poté, co jsem si uvědomila, že optimální aplikace samoopalovací kosmetiky není vůbec snadná. Záleží jak na produktu, tak na metodě užití.

Samoopalovací krémy. Jaký si vybrat?

Klíčovou otázkou je: “Jaký samoopalovací produkt si vybrat?”

Bohužel není odpověď na tuto otázku vůbec jednoduchá. Ještě horší to je v případě, kdy musíte stát před regály plné samoopalovací kosmetiky. Měli bychom se podívat na všechny jednotlivé typy samoopalovací kosmetiky, abychom si výběr ulehčili. Pojďme na to.

  • Samoopalovací ubrousky – nejjednodušší, co se aplikace týče. Ideální na výlety.
  • Samoopalovací voda – snadno se užívá díky atomizéru, který rovnoměrně aplikuje produktu na pokožku, doporučuje se následně vodu vmasírovat do pokožky (účinky se objevují po 2-3 užitích).
  • Klasický samoopalovací tělový krém – podle konzistence může být jeho aplikace snazší či náročnější, hlavně v případě, kdy si uvědomíme, že tyto produkty mohou na těle zanechat opravdu nevkusné skvrny. Intenzita účinků by také měla odpovídat vašemu nynějšímu tónu pokožky.
  • Sprej na lýtka – jedná se o častou formu samoopalovací kosmetiky hlavně před večírky a podobnými událostmi, kdy spreje často užívají celebrity, jelikož se snadno aplikuje, nevyžaduje masáž do pokožky a účinek je téměř okamžitý.
  • Samoopalovací pěna (můj produkt volby) – zajišťuje okamžitý samoopalovací účinek, který dokáže účinek zajistit v případě potřeby i postupně. Důležité je, že má lehkou konzistenci a nezanechává na pokožce skvrny. Proto se jedná o skvělou volbu pro začátečníky.

Samozřejmě je toto výčet pouze těch nejpopulárnějších řešení. Samoopalovací produkty mohou mít i spoustu dalších forem a můžeme je nalézt např. i v podobě gelu či pudru.

Jak si vhodně aplikovat samoopalovací kosmetiku?

Takže, vybrali jste si samoopalovací produkt. Jedna třetina celého procesu je za vámi. Nyní musíte pokožku připravit na aplikaci produktu a zajistit si přirozeně vypadající samoopalovací účinek.

Zkusím vše co nejvíce zkrátit.

Krok 1. Ujistěte se, že je pokožka na samoopalovací kosmetiku připraven

Nejdříve ze všeho se musíte ujistit, že pokožka není dehydratovaná. Dobře hydratovaná pokožka je základem vyrovnaného samoopalovacího účinku. Proto den před aplikací samoopalovací kosmetiky na pokožku aplikujte balzám či krém a odstraňte z ní mrtvé buňky, např. peelingem. Pokožka potřebuje peeling pro obnovení schopnost absorbovat produkt. Procedura také pomáhá prodloužit účinek.

Před užitím samoopalovacího krému by měla být pokožka očištěna od jakýchkoliv zbytků kosmetiky (krémy, balzámy, oleje, antiperspiranty, atd.) jelikož existuje možnost, že budou ovlivňovat vlastnosti produktů, které si aplikujete. Ve výsledku tak bude efekt nevyrovnaný.

Krok 2. Správný způsob aplikace samoopalovacího krému

Začněte tím, že is vyberete nejvhodnější denní dobu pro aplikaci samoopalovacího krému. Nespěchejte! Procesu aplikace jsem dříve věnovala téměř celý večer. Bála jsem se, že se umažu.

Druhým problémem je způsob aplikace produktu. Vím, že existuje spousta pomůcek, které vám má s tímto úkolem pomoci, jako např. rukavice, speciální aplikátory, houby, atd. Já bych vám poradila užívat tu nejdostupnější metodu, kterou je aplikace za pomoci vašich vlastních rukou. Díky tomu budete mít nad aplikací vždy kontrolu. Pokud se bojíte, že si ruce ušpiníte, nasaďte si rukavice.

Další věcí, kterou musím zmínit, je kvantita produktu. Čím méně, tím lépe. Bude pro vás snazší postupně aplikovat více menších dávek, dokud nedosáhnete požadovaného účinku, než to přehnat a litovat.

A nejdůležitější částí je vmasírování do pokožky. Dávejte si pozor, jděte na to postupně a postupujte od nohou až po hlavu. Nepřeskakujte žádnou oblast vašeho těla. Ujistěte se, že se v záhybech nehromadí přílišné množství produktu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.