5 hříchů proti kráse. Co nedělat, pokud chceme uchovat svou mladistvou krásu?

Ahoj sluníčka 🙂

Dnes si projdeme ty nejčastější chyby, díky kterým nám předčasně stárne pokožka. Nejedná se o nějaké malé, nevýznamné chybičky, ale o opravdu velké chyby, díky kterým nám viditelně zestárne pokožka. Přeci jen si chce každý z nás udržet mladistvý vzhled co nejdéle to je možné, nebo ne?

Nijak se vám nesnažím naznačovat, že nevíte, jak se o sebe postarat. Nicméně vím, že jsou tyto chyby v populaci velice časté. A víte co? Já jsem se jim také nevyhnula. Není na tom nic špatného. Důležité ale je, dokázat tyto chyby identifikovat a vyvarovat se jim v budoucnu.

5 HŘÍCHŮ PROTI KRÁSNÉ POKOŽCE

Několik slov ohledně toho, co je pro pokožku škodlivé a co urychluje její stárnutí!

Pokožka se nám mění rok od roku a roční období od ročního období. Dnes užíváme lepší kosmetiku než tomu bylo před několika lety. Více dbáme n péči o pokožku… ale přesto často děláme chyby.

Zde jsou ty největší hříchy proti kráse, kterých se můžeme dopustit. Možná vás, stejně jako mě, některé překvapí.

HŘÍCH 1

Příliš mnoho kávy během dne

Mnoho z nás nedokáže bez kávy začít svůj den. Většinou káva i nahrazuje dobrou snídani.

Jak káva působí na náš organismus? Příliš mnoho z nás neví, že káva podporuje proces dehydratace. Jak všichni víme, nejrychlejší metoda stárnutí pokožky zahrnuje nedostatečnou hydrataci. Pití příliš mnoho kávy je cestou do pekel co se vrásek týče

HŘÍCH 2

Spánek s make-upem

Občas tomu sama nevěřím, ale opravdu se to děje. Sice jsem tuto chybu nikdy sama neudělala, ale některé ženy v určitých případech chodí spát s make-upem. Měli byste vědět, že neodlíčení před spaním je opravdu velkou chybou.

Během noci se totiž pokožka obnovuje a nánosy make-upu mohou její snažení naprosto zhatit. Kosmetika se musí odlíčit proto, aby mohla pokožka efektivně dýchat a využívat všechny své mechanismy hloubkové obnovy. Měli byste vědět, že neodličování před spaním je velkou chybou.

HŘÍCH 3

Mnutí očí a mžourání.

Víte, kde se nám objeví první vrásky? Vrásky kolem očí. Tyto vrásky se objevují dříve či později podle toho, jak se o sebe staráme. Pro někoho může být překvapením, že mnout si oči a mžourat jsou činnosti, které k tvorbě vrásek okolo očí přispívají.

Je to tak! Pokud natahujeme pokožku, postupně ztratí svou pružnost. Je to vcelku logické, když si uvědomíme, že je pokožka kolem očí nesmírně tenká a hebká.

HŘÍCH 4

Nevhodná váha a dieta

Něco pro všechny dietou posedlé, kteří užívají restrikční diety. Co se detoxu týče, příliš škody nenapáchá. Je nutné si uvědomit, že pokožka nemá ráda, když je dlouhou dobu podvyživená.

Pokud užíváte nevhodnou dietu, nebude mít pokožka dostatek živin proto, aby se dokázala obnovovat. Pokud je vaše BMI mimo normu a ještě k tomu máte nevyváženou dietu, riskujete, že se brzy projeví první známky předčasného stárnutí.

HŘÍCH 5

Dlouhé, teplé koupele a sprchy

A nakonec máme koupele, které také ovlivňují to, jak naše pokožka vypadá. Tímto možná mnoho nadšených vanařů překvapím. Jak přesně se naše pokožka poškodí ve vaně a v horké sprše?

Dlouhé koupele ovlivňují přírodní lipidovou barieru naší pokožky. Její ochranná vrstva zabraňuje dehydrataci pokožky a chrání ji před UV zářením. Teplé koupele mohou způsobovat suchost a podráždění a ve výsledku také dřívější tvorbu vrásek.

Přidali byste nějaký bod do mého výčtu nejčastějších chyb?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.