Jak chránit vlasy před teplem? Mrkněte na mé TOP produkty pro ochranu vlasů před tepelným stylingem

Vlasy, které jsou často vystaveny tepelnému stylingu za použití žehličky, fénu či podobných pomůcek mohou velmi rychle slábnout. Proč? Může za to vysoká teplota. Pojďme se podívat na ten nejefektivnější způsob – nebo spíše produkt – který může vaše vlasy efektivně ochránit. Přeji příjemné čtení!

Tento příspěvek bych ráda začala něčím nesmírně důležitým. Opravdu nechci, abyste si mysleli, že je užívání fénů a žehliček nějaký zločin proti našim vlasům a že bychom je tedy neměli vůbec užívat. Rozhodně ne. Je ale nutné vlasy na takový styling připravit skrze užívání efektivních produktů chránících proti tepelnému poškození. Není to tak těžké, jak si myslíte!

Vhodná ochrana vlasů je tajemstvím krásných a zdravých vlasů i přes jejich pravidelný a častý tepelný styling. Produkty, které byly vyvinuty právě pro tento účel, jako např. oleje, krémy a spreje, garantují tu nejefektivnější ochranu.

Jak chránit naše vlasy před teplem?

Je nutné aplikovat menší dávku daného produktu těsně před tepelným stylingem. Kvalitní kosmetika vytvoří na vlasech neviditelnou ochrannou vrstvu, která ji ochrání před vysokými teplotami, UV zářením, volnými radikály a dalšími škodlivinami.

Produkty pro ochranu vlasů před teplem lze užívat jak na vlhké, tak na suché vlasy, takže není třeba vlasy před užitím natáček či žehličky vždy umývat.

Jaký sprej pro ochranu vlasů před teplem si vybrat?

Pokud zvolíte sprej pro ochranu vlasů před teplem namísto krému či oleje, pak se můžete těšit na ještě efektivnější ochranu.

Na sprejích je skvělá jejich lehkost, díky které vlasy nijak nezatěžují, ani nemastí. Kromě toho se nesmírně snadno užívají.

To samozřejmě neznamená, že efektivně fungují pouze spreje a ne třeba krémy či séra. Krém či olej pro ochranu vlasů před teplem může také být velice efektivní (pokud obsahuje vhodné ingredience), jen bude jeho aplikace trvat déle. Volba je na vás.

[NEJLEPŠÍ] Spreje pro ochranu vlasů před teplem

Níže jsem si pro vás připravila shrnutí mých nejoblíbenějších produktů z této kategorie. Mrkněte na ně a dejte mi vědět, jaký se vám zamlouvá nejvíce!

1. Nanoil Heat Protectant Spray

nanoil OCHRANNÝ SPREJ NA VLASY

Objem: 200 ml

Textura: lehký sprej

www.nanoil.cz

Na současném trhu s kosmetikou pro ochranu vlasů před teplem nenajdete efektivnější produkt. Zatím jsem měla možnost otestovat několik desítek těchto produktů, takže se domnívám, že mám expertizu nutnou k tomu, abych mohla něco takového tvrdit. Sprej od Nanoil je dostupný za skvělou cenu a dodává ochranu až do teploty 230°C. Dále chrání před sluníčkem a volnými radikály. Produkt je obohacen o hedvábné proteiny, které posilují slabé a poškozené vlasy a eliminují poškození způsobené vysokou teplotou v minulosti. Vyhovuje mi také jeho účinek chránící před kadeřením, usnadňující česání a vyhlazující vlasy po fénování. Opravdu mé vlasy dokáže zkrášlit po první aplikaci.

2. Kérastase Discipline Thermique Milk

Objem: 150 ml

Textura: krémová

Spreje samozřejmě nejsou tím jediným produktem, který jsem testovala. Opravdu se mi zamlouvá krémový produkt Kérastase Discipline Thermique Milk (i přesto jsem ale fanoušek sprejů, protože jsou zkrátka šikovnější. Co se účinků týče, Kérastase Discipline Thermique vlasy nijak nezatěžuje, skvěle se vstřebává a vůbec je nemastí. Obsahuje Morpho-Keratine Complex, který má obnovující účinek a polymery, které vytvářejí hydrofobickou barieru snižující riziko kadeření a nabíjení statickou elektřinou. Menší objem a vysoká cena jsou sice velké mínus, ale i tak se produkt rozhodně vyplatí vyzkoušet.

3. Philip B. Thermal Protection Spray

Objem: 125 ml

Textura: tekutá, lehká

Philip B. nabízí opravdu zajímavý, byť drahý produkt. Pokud si jej můžete dovolit, tak rozhodně stojí za to. Philip B. Thermal Protection Spray obsahuje aminokyseliny s posilujícím účinkem společně s rostlinnými ingrediencemi, včetně oleje mongongo, vitaminu E, mandlového oleje, extraktu z lupiny mnoholisté a extraktu ze světlice. Díky těmto složkám dokáže receptura chránit a vyživovat vlasy. Jedná se o typický ochranný sprej. Pokud byste si rádi zajistili snazší styling, hebkost a lesk, doporučuji odlišný produkt.

4. Schwarzkopf OSIS+ Flatliner Serum

Objem: 200 ml

Textura: lehký sprej

Schwarzkopf OSIS+ Flatliner Serum nabízí skvělou cenu, což je hlavní důvod, proč jsem se jej rozhodla vyzkoušet. Nejednalo se o ten nejlepší sprej pro ochranu vlasů před vysokými teplotami, ale i tak mě příjemně překvapil. Obsahuje šikovný aplikátor ve spreji a vlasy nezatěžuje, ani nemastí. Schwarzkopf OSIS+ Flatliner Serum chrání vlasy před teplem a udržuje je hydratované díky efektivním polymerům. Také pomáhá rovnat vlasy skrze jejich vyhlazení a eliminaci kadeření. Účinek ale závisí na tom, jak neposedné vaše vlasy jsou.

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.