Jak si odlakovat nehty, když došel odlakovač?

Zkuste si vzpomenout, kolikrát se vám odloupnul lak na nehty. A nejlépe téměř ihned poté, co jste vyšli ze salónu… nic pěkného, že? Vaše ruce pak pravděpodobně nevypadaly tak, jak byste si představovali. Pokud se něco takového stane v budoucnu, měli byste být připraveni si s touto situací poradit. Mám tu pro vás krátký návod, jak si odlakovat nehty, když vám dojde odlakovač.

Alkohol či nafta

Sice se jedná o kontroverzní látky, ale efektivně odstraní z nehtů všechen lak. Bohužel ne všichni máme tyto dvě ingredience doma, ale pokud je máte, jen do toho! Stačí nalít trochu produktu na bavlněný polštářek a jemně přejíždět po nehtu. Dávejte si ale pozor, obě ingredience jsou hořlavé a mohou vést k podráždění pokožky.

Alkoholový parfém či deodorant 

Jistě je máte doma. Aplikujte si parfém na bavlněný polštářek a projeďte s ním po nehtovém lůžku. Pokud si vyberete deodorant, aplikujte jej na nehty a nechte chvíli působit. Smažte lak na nehty a opakujte dle potřeby.

Ocet

Pokud nejste fanouškem aroma octa, pak tento trik není něco pro vás. Pokud vám ale nevadí, rozhodně jej vyzkoušejte. Bavlněný polštářek namočte do octa a následně s ním setřete lak z nehtového lůžka. Následně si umyjte ruce.

Peroxid vodíku

Jistě máte doma v koupelně peroxid vodíku. Navlhčete jím bavlněný polštářek a při tření nehtového lůžka trochu přitlačte. Je malá šance, že se vám to podaří napoprvé, takže je třeba trocha trpělivosti. Pokračujte s odlakováním, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.

Aceton na lak na nehty

Pokud máte umělé nehty, pak máte doma jistě trochu acetonu. Není tak intenzivní v rámci odlakování, ale rozhodně pomáhá odstranit povrchové vrstvy laku. Aplikujte trochu acetonu na bavlněný polštářek a několikrát si potřete nehtové lůžko. V tomto případě se také vyplatí obrnit se trpělivostí.

Další vrstva laku na nehty.

Tento trik mám ráda. Stačí si natřít nehty další vrstvou a následně po několika sekundách obě odlakovat. Společně by se měly vrstvy odstranit snadno.

Odloupnutí laku na nehty.

V případě, že vše ostatní selže. Loupání laku ničí naše nehty. Díky tomu je vystavíte poškození a zhoršíte stav nehtových kutikul. Některým dívkám ale tato metoda vyhovuje. Lak je často vidíme loupat či okusovat. Užívat pilník není také zrovna šetrné

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.