Mé prověřené metody zajišťující krásné nehty? Domácí péče o nehty krok za krokem

“Krásné nehty“ – co pro vás tato fráze znamená? Podle mě nemusejí být nehty nalakované a ozdobené, aby byly “krásné”. Krásné nehty jsou nehty zdravé. Namísto kreslení si malůvek na nehty a jejich lakování je důležité o ně zkrátka co nejlépe pečovat. Zde je několik snadných způsobů, jak si nehty efektivně zkrášlit.

Méně je více

Ano, opravdu je to tak snadné. Toto pravidlo lze aplikovat do všech oblastí života, ne jen do oblasti laků na nehty. Ať už se jedná o gelový či akrylový lak, začne rychle vysušovat nehtové lůžko a blokovat přístup ke kyslíku. Ve výsledku tak nehty přijdou o svou pružnost a budou lámavé a křehké. Manikúru provádějte tak, aby si nehty vždy dostatečně odpočinuly. Optimální časový odstup mezi lakováním nehtů jsou 2-3 týdny.

Ochranné rukavice pro krásnější nehty

Stav nehtů se zhoršuje při častém vystavování nehtů škodlivým faktorům. Všechny domácí práce byste měli provádět v rukavicích (mytí oken, podlahy, nádobí). Poškození z domácích prací je často tím nejhorším, kterému můžete nehty vystavit.

Dieta pro krásnější nehty

Jak jistě víte, stav svých nehtů jste schopni zlepšit jedením vhodných potravin. Z tohoto důvodu je nutné ujistit se, že vaše dieta obsahuje dostatečné množství oříšků a slunečnicových a dýňových semen. Jedná se o efektivní zdroje zinku, mědi, křemíku a dalších minerálů.

Domácí manikúra krok za krokem

Nyní, když jsme se postarali o základní “infrastrukturu”, se můžeme přesunout k problematice péče o nehty. Jak si zajistit efekt krásných a přírodních nehtů? Skrze efektivní domácí manikúru a vyživující lázeň. Tento zkrášlující rituál pečuje o kutikuly a posiluje celé nehtové lůžko.

Jak provádím manikúru z pohodlí domova?

  1. Starý lak odstraňuji za užití odlakovače bez acetonu a po proceduře si umyji ruce šetrným mýdlem.
  2. Nehty si vypiluji do potřebného tvaru. Užívám k tomu papírový pilník, ale klidně můžete užívat skleněný. Piluji také pouze v jednom směru.
  3. O kutikuly pečuji změkčujícím krémem. Podobný efekt si zajistíte ponořením prstů do vodní lázně s olivovým olejem.
  4. Šetrně si pak utřu nehty a zatlačím kutikuly zpět.
  5. Kutikuly odstraním za pomoci kleštiček. Samozřejmě přitom netlačím na pilu, abych se přitom nezranila.

Vyživující lázeň krok za krokem

  1. Pomalu si nahřeji 100 ml olivového oleje.
  2. Přidám kapsle s vitaminem A+E (k dispozici v lékárně a smíchám s olejem.
  3. Do teplého oleje ponořím nehty a nechám je ponořené alespoň 10 minut.
  4. Otřu si přebytečný olej papírovým kapesníkem.

Je jasné, že nebude stačit jedna vyživující lázeň na zkrášlení vašich nehtů na věky věků. Pokud chcete, aby byla co nejefektivnější, musíte k ní přistupovat systematicky. Jak manikúru, tak vyživující lázeň je třeba provádět alespoň jednou týdně. Zbývající dny by měly sloužit k výživě nehtů za pomoci přírodních olejů a kondicionérů z lékáren a drogerií. Produkty se aplikují na nehty, do kterých se vmasírují. Také se zaměřuji na lunulu (světlý půlměsíc na nehtu). Ve většině případů užívám ricinový olej (zabraňuje třepení nehtů a jejich lámání), arganový olej (hydratuj a zpomaluje stárnutí) a také mnoho nehtových kondicionérů s obsahem vitaminů (užívám pouze olejové kondicionéry). Neužívám kondicionéry s formaldehydem, jelikož vysušuje nehty a zbavuje je jejich lesku.

Japonská manikúra

Jedná se o vyživující kúru, která se doporučuje pro péči o suché a třepící se nehty. Jde o masírování zelené pasty do nehtového lůžka. Pasta efektivně vyživuje strukturu nehtu a obsahuje mnoho vyživujících složek, jako např. křemík, pyl, keratin a vitaminy A a E. Japonská manikúra vám zajišťuje vyživené a přirozeně růžové nehty ve skvělém stavu.

A co fráze „krásné nehty“ znamená pro vás?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.