Můj první make-up set. To byly teda začátky…

Ahoj všichni,

v dnešním příspěvku se vrátíme zpět v čase. Dočtete se, jakou kosmetiku jsem používala jako náctiletá, jak můj make-up vypadal a zdali jsem si jeho aplikaci vůbec užívala. Tak tady máte výčet mé první kosmetické taštičky. Jdeme na to!

MAKE-UP A KOREKTOR

Jedná se o základní kosmetiku, kterou musí mít po ruce každá žena. Samozřejmě, že nejdůležitější je výběr správné receptury a správného odstínu. Toto si můžete otestovat tím, že vybranou kosmetiku aplikujete v menším množství na čelist. Pokud se produkt absorbuje a nezanechá za sebou šmouhy, našli jste optimální produkt pro vaši pokožku. Před nějakou dobou jsem toho o kosmetice moc nevěděla. Nevěděla jsem, že make-up a korektor může kromě zakrytí nedokonalostí také bojovat proti bakteriím a vyživovat pokožku. Proto jsem si vždy kupovala ty nejlevnější produkty. Samozřejmě to bylo i tím, že kapesné teenagera není nic moc. O aplikaci jsem toho také moc nevěděla. Stejně jako ostatní dívky v mém věku, jsem make-up nanášela ve vrstvách, aniž bych se postarala o jeho splynutí s pokožkou v oblastech kolem uší, vlasů a čelisti. Naštěstí jsem brzy pochopila, že to jde i jinak. Podobně to bylo i s korektorem. Nevěděla jsem, kde bych si mohla zakoupit stejný odstín korektoru a make-upu. Výsledek? Buďto tmavé, nebo příliš světlé skvrny na obličeji. Korektor jsem používala správně a tak jsem neměla příliš problém s akné a kruhy pod očima.

ŘASENKA

Jako náctiletá jsem si vždy aplikovala příliš vrstev řasenky. Dělaly jsme to tak tehdy všechny. Ve výsledku se nám ale řasy leda tak slepily k sobě. Jak si tedy řasenku aplikovat správně? Aplikujte řasenku klasickým způsobem, ale před aplikací si z kartáčku řasenky setřete přebytečnou řasenku kapesníkem, či použijte okraj tuby řasenky. Poté kartáček přiložte ke kořínkům řas a zig-zag pohyby směrem vzhůru aplikujte řasenku na řasy. Pokud použijete kartáček se štětinami dál od sebe, lépe se vám budou oddělovat řasy. Nezapomeňte si vybrat řasenku, která se specializuje na to, co od řasenky očekáváte, které řasenky totiž lépe natáčí, jiné zase řasy spíše opticky zahušťují.

OČNÍ STÍNY

Jako náctiletá jsem si vybírala oční stíny s přírodními, pastelovými a jemnými odstíny. Samozřejmě jsem byla celá paf i z očních linek, ale ty jsem nepoužívala příliš často. Nemyslím si, že jsem v mládí používala modré, růžové, nebo nějaké třpytivé stíny. Jedinou nevýhodou mých prvních stínů byla jejich kvalita. Produkty, které jsem používala, jsem si většinou kupovala v lokálních obchodech různých kvalit. Na pár hodin vypadaly stíny dobře, ale poté se začaly drolit a odlupovat.

KOSMETIKA NA RTY

Když si vzpomínám na své začátky s péčí o rty, musím přiznat, že jsem se o stav svých rtů moc nezajímala. Nebyla jsem zvyklá rty hydratovat, ani na ně nanášet peeling. Namísto toho jsem na ně patlala tuny lesku. Bohužel mi ale nevyhovovala jejich lepkavá receptura, moje rty z nich byly leda dehydratované a po nějaké době se i přílišně leskly. V mých letech jsme ještě neměli takový výběr balzámů a lesků na rty, jaký je mladším holkám k dispozici dnes. V drogeriích se můžeme setkat s matnými balzámy, balzámy v rtěnce a v tekuté formě a dokonce i s balzámy v motivu jednorožce.

Jak vypadala vaše make-upová rutina, když jste byli mladší?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.