Můj trik. Jak mít hladké nohy i delší dobu po holení?

Odstraňování chloupků je takovou naší malou hrou na mýtického Sisyfa. Oholíme si nohy a chloupky jsou za pár dní zpátky, takže můžeme začít znovu. A znovu, a znovu, a znovu…

Co dělat, abychom si prodloužili efekt oholených nohou?

Existuje několik triků, které můžeme aplikovat v domácí péči o naše nohy tak, abychom si mohli déle užít hladké pokožky. Každá žena, která si nemůže dovolit laserovou depilaci, by měla tyto triky a metody znát. Klasická žiletka bohatě stačí a výsledky vydrží déle, to vše samozřejmě v případě, že se budete mými radami řídit 😉

► Před holením si na pokožku naneste peeling

Velice důležité je pokožku na celou proceduru připravit. Tělový peeling usnadňuje odstranění mrtvých buněk epidermis a tím předchází zarůstání chloupků. Jednotlivé částice, které peeling obsahuje, pomáhají odstranit tenkou vrstvičku mrtvých buněk epidermis, která často pokrývá slabší chloupky, které ji neprorazí a místo toho zarostou. Kosmetika pro potřeby peelingu nemusí být zakoupena v drogerii, jelikož domácí peelingy jsou často stejně efektivní. Můžeme vyzkoušet kávový, cukrový a solný peeling.

► Peeling aplikujte ihned po koupeli

Namísto aplikace peelingu na tvrdou a suchou pokožku před sprchou či koupelí zkuste nechat působit přirozenou vlhkost, se kterou se kůže během sprchy či koupele setká. Nejen, že bude pokožka vyčištěna, ale bude také lépe hydratovaná. Kromě toho se otevřou jednotlivé póry a folikuly.

► Používejte hydratační gel na holení

Potřeba ušetřit čas nás nutí holit si nohy během sprchování, kdy žiletka lépe klouže po vlhké pokožce pokryté pěnou ze sprcháče. Klasický sprchový gel se ale nemůže srovnat s dobrým gelem či krémem na holení. Produkty vyvinuté specificky na holení lépe kloužou po pokožce a minimalizují možná podráždění.

► Přidejte si do gelu kapku oleje

Mé milované rostlinné oleje jsou také šikovné, co se holení týče. Testovala jsem to sama a mohu potvrdit, že přírodní oleje, jako například arganový či mandlový olej, udržují moji pokožku hydratovanou a hebkou. Kromě toho přírodní oleje chloupky vyhlazují, což usnadňuje jejich holení.

► Často měňte žiletky

Největší chybou při holení je užívání tupé žiletky. Nedělejte to! Nejen, že si tím podráždíte pokožku, ale také zabráníte efektivnímu holení. Raději vyzkoušejte levnější žiletku, která bude fungovat efektivněji v kombinaci s gelem, než dražší žiletku, kterou nebudete moci často měnit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.