Termální voda a mlha. Proč je mám tak ráda?

Ahoj holky!

Termální vody a mlhy jsou mojí oblíbenou kosmetikou, o tom žádná. Beru si je na jakýkoliv delší výlet, jelikož mi opravdu osvěžují a hydratují pokožku. Kromě toho některé z nich pomáhají i s make-upem. Co ještě mám na mlhách ráda? Přečtěte si můj dnešní příspěvek a zjistěte si vše o této praktické kosmetice.

Termální voda a pleťové mlhy – historie

Již od pradávna lidé navštěvovaly lázně a podobná záření, aby se mohly nechat obklopit termální vodou, která jim měla pomoci s nejrůznějšími zdravotními obtížemi. Dnes je nejpopulárnějším místem, které této vody využívá, francouzský Avene. Jedná se o místo, kde se vyrábí ikonické kosmetické produkty. Tyto produkty obsahují termální vodu, která má obnovující a hydratační účinky. Tyto složky ale často nestačily pro úplné ozdravení pokožky a proto přišly na řadu i pleťové mlhy.

Jak přesně pleťová mlha účinkuje?

Pleťová mlha obsahuje vodu, glycerin, složky proti stárnutí, UV filtry, vitaminy a mikro-živiny. Díky těmto složkám zůstává pokožka hydratovaná, vyhlazená a osvěžená. Některé pleťové mlhy vytvářejí ochrannou vrstvu na pokožce, díky které make-up vydrží déle.

Jak pleťové mlhy užívat?

Existují dva typy pleťových mlh: hydratační a fixační mlha. První typ se může skladovat v lednici, díky čemuž můžete své pokožce snadno ulevit a osvěžit ji během teplejších dní. Stačí nasprejovat trochu produktu na obličej ze vzdálenosti 20 cm. Co se fixační mlhy týče, měla by být vzdálenost alespoň 30 cm a obličej by měl být pokryt make-upem. Po několika minutách by již měl být make-up chráněn a vaše pokožka hydratovaná.

Používáte také mlhy a termální vody? Pokud ano, jaké? Máte rádi kosmetiku od Avene?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.