Jak pečovat o záděry a kutikuly? Mé způsoby udržování si krásných rukou

Pokožka kolem našich nehtů je neustále vystavována poškození, hlavně díky tomu, že ruce jsou tou nejaktivnější částí našeho těla. Proč je pokožka kolem našich nehtů tak náchylná na poškození? Jak pomoci pokožce udržet si svůj ideální stav? Zde je několik způsobů, jak pečovat o kutikuly a o záděry.

Proč je pokožka kolem nehtů tak náchylná na poškození?

Existuje několik důvodů, které vedou k tvorbě záděrů a kutikul. Nejčastějšími jsou:

  • nepravidelná péče o ruce
  • nevhodná manikúra (příliš časté odstraňování kutikuly)
  • kousání si nehtů
  • časté vystavování nehtů chemickým škodlivinám
  • nedostatečná ochrana rukou ve venkovním prostředí (např. při mrazech či silném větru)
  • tendence k vysušování
  • kožní onemocnění (alergie, atopická dermatitida, ekzém)
  • nedostatek vitaminů (A, E, skupina B)

Jak pečovat o pokožku kolem nehtů a předejít tvorbě záděr a kutikul? 

Co se péče o pokožku kolem nehtů týče, je nejdůležitější být systematický. Systematická aplikace krému na ruce, systematická manikúra a systematická výživa. Toto je základní trojice vhodné péče o pokožku kolem nehtů. Krém na ruce si aplikuji po každém mytí, jelikož kontakt s vodou poškozuje přírodní ochrannou hydro-lipidovou vrstvu pokožky. Jakmile jsou mé ruce čisté, aplikuji na ně lehký hydratační krém, nicméně před spaním preferuji na živiny bohatý krém s obsahem urey. Manikúru provádím každých 10 dní. Neodstraňuji si kutikuly kleštičkami, ale namísto toho je změkčím speciální tekutinou či olivovým olejem a pak je zatlačím dřevěným dřívkem. Kromě toho čas od času vyživují své ruce za pomoci vyživující masky. Pro přípravu stačí čajová lžíce krému, mandlový olej a med. Poté si tuto masku nanesu na ruce a nechám 20 minut působit. Pokud mám k dispozici více času, nasadím si bavlněné rukavice (ale můžete klidně použít alobal), jelikož se směs za tepla lépe absorbuje.

Jak ještě pečuji o pokožku kolem nehtů? Zkuste lépe jíst a pít dostatek vody. Přecijen je vyrovnaná dieta základem krásného vzhledu naší pokožky. Dále chráním rukavice během chladných dní rukavicemi, které užívám i při domácích pracích.

Moje způsoby ochranyp před záděry a kutikulami

Příprava na odstranění kutikul

Jednou týdně si namočím špičky prstů na 5-10 minut do vody. Následuje preparát určený k usnadnění odstranění kutikuly. Ten je k dostání ve většině drogeriích. Po 2 minutách si za pomoci dřevěné tyčky zatlačím kutikuly zpět. Pokud je ovšem tato procedura ve vašem případě nedostatečně efektivní, můžete využít kleštičky. Následně si vmasíruji olivový olej do pokožky kolem nehtů.

Krém s ureou a mandlovým olejem pro prevenci záděr

Tyto produkty jsou naprostou nutností! Kdykoliv se během dne cítím, že potřebuji hydratovat pokožku, nanesu si na ni krém na ruce.

Domácí metody pro řešení problému s kutikulami a záděrami

Nesmírně si je užívám! Nejraději mám namáčení nehtů do teplého oleje (jojobového či kokosového) po dobu 15 minut. Čas od času si nehty namáčím do mléka s medem, jelikož má směs vyživující a vyhlazující účinek.

Noční prevence záděr

Během noci by měla být pokožka kolem nehtů vystavována dvounásobné péči, protože během ní lépe absorbuje živiny. Z tohoto důvodu aplikuji na ruce hustou vrstvu krému či oleje a poté si nasadím bavlněné rukavice. Díky tomu budou mé ruce skvěle hydratované a ve výsledku úžasně hebké.

Jak se s kutikulami a záděrami vypořádáváte vy? Jak si ruce hydratujete? Čekám na vaše rady!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.