Jak zachránit poškozené nehty? Tři nejlepší tipy!

Před nějakou dobou jsem si začala všímat na nehtech mnohých negativních změn. Kromě toho, že mi samotné nehty přijdou unavené, se také často loupou a v jejich okolí se tvoří záděry… Pokud máte s těmito problémy osobní zkušenost, rozhodně si dnešní článek k přečtěte, jelikož vám poradím, jak pomoci urychlit jejich obnovu.

Obecně mám ráda dny, kdy se mohu pochlubit krásnými nehty, jelikož vím, že řada lidí si dělá názor na ostatní podle toho, jak vypadají jejich ruce. To neplatí pouze v situacích, kdy někoho vidíte zcela poprvé, ale i v situacích, kdy se na vaše nehty mohou blíže podívat vaši známí. Naše nehty jsou takovou naší výkladní skříní, jelikož jsou všem na očích, nehledě na situace, ve kterých se nacházíme.

Nejčastější příčiny poškození nehtů:

 • časté vystavování se čistícím přípravkům
 • užívání odličovacího prostředku, který obsahuje aceton
 • užívání nekvalitního laku na nehty
 • gelová manikúra
 • nevhodné odličování manikúry
 • kousání nehtů
 • nedostatek vitaminů a dalších esenciálních živin
 • onemocnění
 • hormonální změny

V mém případě dostávají nehty zabrat hlavně během zimy. Pravděpodobně jde o kombinaci nevhodného počasí s nedostatečným příjmem živin. Ve výsledku jsou tak nehty slabší. Přijde mi, že nejvíce lidí pociťuje zhoršení stavu svých nehtů právě během zimy.

Jak nehty efektivně obnovit?

Musíme si ujasnit, že existují situace, kdy se nehet nemůže obnovit. Jde hlavně o stav, kdy dojde k rozštěpení nehtu, který je tak slabý, že to jediné, co nám zbývá, je jej zastřihnout a začít s intenzivní obnovující kúrou.

Nebojte, ve většině případů je ale možné nehet efektivně obnovit. Naštěstí se mi nikdy nepovedlo zhoršit stav mých nehtů natolik, aby nebylo možné je obnovit. Bohužel ale jedna z mých kamarádek nemůže říct totéž. V jejím případě šlo o to, že při nošení gelové manikúry nedala nehtům téměř žádný prostor k odpočinku. Jedná se ale o extrémní případ a věřím, že drtivé většině z vás se podaří vaše poškozené nehty zachránit.

Pojďme si projít, jak na to:

 1. Odstraňte zbytky nynější manikúry a po nějakou dobu si nehty nelakujte.
 2. Ostříhejte si nehty. Čím delší je váš nehet, tím křehčí a náchylnější k poškození je.
 3. Zapilujte si nehet.
 4. Odstraňte suché kutikuly a záděry.
 5. Vmasírujte si do nehtů a okolní pokožky vyživující kosmetické máslo.

Výše zmíněné body zahrnují základní procesy, které připraví vaše nehty na následnou intenzivní péči.

Pokračujte:

 1. Nehet chraňte za pomoci kvalitního kondicionéru.
 2. Každý den před spaním na nehet aplikujte zkrášlující oleje.
 3. Jednou týdně nehty vystavte změkčující lázni (buďto s olivovým či lněným olejem).
 4. Každých několik dní vmasírujte do nehtů vitamin A a E (užívejte kapsle).
 5. Každý den pijte přesličkový a kopřivový vývar.
 6. Ujistěte se, že je vaše jídlo bohaté na vitaminy a minerály.
 7. Nahraďte sladké a slané svačinky zdravými semínky a ořechy.
 8. Zahrňte do vaší diety doplňky stravy zkrášlující nehty, pokožku a vlasy.
 9. Při každém mytí nádobí a úklidu mějte na rukou rukavice.

Nejlepší metody pro posílení nehtů

Jejich základní výčet jste si mohli přečíst výše, ale přijde mi, že bych některé metody mohla trošku rozepsat. Pojďme na to!

Nanášejte na nehty oleje

Tato metoda je mým osobním favoritem posledních měsíců. Přírodní oleje nám nabízejí nesmírně vyživující vlastnosti, díky kterým jsou schopny obnovovat nehty a také je zkrášlovat. Kromě toho jsou přírodní oleje nesmírně šetrné a nezávadné. Stačí si vybrat olej, či olejovou směs, a následně produkt vmasírovat do nehtu a okolní pokožky. Ve výsledku budou jak nehet, tak pokožka, vyživeny, zkrášleny a posílený. Pokud byste chtěli doporučení, jaké oleje vyzkoušet, vypíchla bych pro vás arganový olej (obnovuje a chrání), ricinový olej (dodává lesk, podporuje růst nehtu) a olivový olej (vyživuje a vyhlazuje).

Dodávejte nehtům vitaminy

Obecně nedostatek vitaminů způsobuje oslabení nehtů a okolní pokožky. Samozřejmě můžeme na nehty aplikovat vitaminové kondicionéry, ale doporučuji se spíše obrátit na aplikaci čistých vitaminů. Doporučuji tak navštívit lékárnu a zakoupit si vitamin A a E ve formě kapslí. Každý večer byste měli otevřít jednu kapsli a vylít ji na dlaň ruky, kdy následně vitamin vmasírujte do nehtu. Vitaminy dokáží pokožkou procházet téměř okamžitě a zajišťují nesmírně blahodárný účinek.

Nehtové kondicionéry s keratinem

Jaké složky tvoří naše nehty? Jedná se hlavně o keratin. Proto může být oslabení nehtů znakem nedostatku keratinu. Proto mohu rozhodně doporučit užívání nehtových kondicionérů s keratinem pro opravu poškození nehtového lůžka. Keratin je dokáže zkrášlit a posílit. Obecně můžete očekávat, že se vaše nehty zkrášlí do několika týdnů. Chtěla bych vás ale varovat před užíváním nekvalitních produktů, které vám nemusí zajistit slibované účinky. Podívejte se na obsah keratinu ve vámi vybraném produktu. Čím vyšší je jeho obsah, tím lépe.

Jaké jsou vaše osvědčené metody péče o poškozené nehty? 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.