Krásná pokožka, aneb jak si zajistit zářivou pokožku po celý den.

Dnes se spolu budeme bavit o vcelku univerzálním tématu. Budu se ale snažit neanalyzovat každičký detail, který je s ním spjatý. Budeme se bavit o základních pravidlech péče o pokožku a o tom, jak jí zajistit krásu po celý den. Přijde mi, že je důležité občas mluvit o věcech, které mohou lidem připadat samozřejmé, jelikož se mnohdy naučíme něčemu novému, na co bychom jinak ani nepomysleli.

Pokožka: Co byste o ní měli vědět?

Nejdříve je nutné zmínit, že pokožka každého z nás je individuální, což je důvod vzniku a zároveň i odpověď celé řady často kladených otázek ohledně toho, proč daná kosmetika v případě dané pokožky nefunguje, atd.

Pokud bychom měli všichni stejný typ pokožky, nebyl by důvod, aby existovalo více než jeden efektivní univerzální krém. Důvod, proč existuje taková škála kosmetických produktů je ten, že zkrátka každý potřebujeme něco trochu jiného. Je třeba rozlišovat následující typy pokožky: suchá, mastná a kombinovaná. Kromě toho může existovat pokožka s akné, popraskanými kapilárami, komedony a předčasným stárnutím. Přesně proto produkty, které zajišťují efektivní účinek na pokožce vašich kamarádek, nemusejí ve vašem případě vůbec fungovat. Dokonce mohou v některých případech problémy ještě zhoršit.

O efektivní péči o pokožce byste měli vědět to, že je třeba efektivně přizpůsobit výběr kosmetického produktu typem vaší pokožky tak, aby dokázal daný produkt efektivně účinkovat.

Pokožka: Co potřebuje?

Péči! Neustále očekáváme, že bude naše pokožka krásná a mladistvá bez jakékoliv podpory z naší strany. Bohužel ale život není pohádka a existuje celá řada faktorů, které vzhled naší pokožky zhoršují. Je tak nutné pečovat o pokožku a věnovat jí alespoň několik málo minut času denně, blíže se na ni zaměřit a vybrat si vhodnou kosmetiku. Pokud se o ni budete starat, pokožka se vám odvděčí svou krásou.

Základ péče o pokožku

I když je u každého z nás trochu jiná, pokožka má několik univerzálních potřeb.

  1. Hydratace – voda je důležitou složkou naší pokožky a proto je pravidelná hydratace naprosto zásadní (nejen zevnitř, ale také zvenčí, za pomoci kosmetiky) proces, který je nutno provádět každý den! Aplikujte na ni hydratační krémy, zvlhčovací masky a domácí medové směsi a směsi s kyselinou hyaluronovou (můžete ji nakoupit online či v lékárně). Jedná se o dvě opravdu efektivní složky, které dokáží zadržet vodu ve struktuře pokožky.
  2. Výživa – výživa a hydatace jdou ruku v ruce. Měli byste se ujistit, že pokožce zajišťujete dostatek živin tak, aby dokázala efektivně fungovat. Pro začátek jí zajistěte dostatek vitaminů A, E a B.
  3. Ochrana – třetím důležitým faktorem je ochrana pokožky, jelikož ať už si myslíme cokoliv, je naše pokožka opravdu křehká. Před čím ji musíme chránit? Např. před volnými radikály (antioxidanty), toxiny (složky chránící před znečištěním), sluníčkem a faktory, které urychlují proces stárnutí (složky proti stárnutí). Pokožku bychom také měli chránit před ztrátou hydratace.
  4. Čištění – Každý typ pokožky je nutné efektivně čistit. Asi vám nemusím říkat, že jít spát bez odlíčení je hloupost, že? Odlíčení kosmetiky před spaním je naprostý základ efektivní péče. Kromě toho je velice blahodárné pravidelné čištění pokožky. Užívejte pravidelně peeling, buďto enzymatický či mechanický a také pokožku pravidelně čistěte. Tímto způsobem se zbavíte kosmetických reziduí a dalších nečistot. Kromě toho tímto také odstraníte mrtvé buňky pokožky. A jaký je výsledek? Krásná, hebká a vyhlazená pokožka bez pigmentových skvrn.

Je to vše? Rozhodně ne! Toto byly jen naprosté základy 🙂

Více tipů ohledně péče o pokožku

Měli bychom se zaměřit na to, co naše pokožka v současné době potřebuje a sáhnout po složkách, které tyto potřeby naplňují.

Pokud např. vaši pokožku trápí akné, pak je důležité udržovat ji hydratovanou, vyživenou, čistou a chráněnou před znečištěním. Kromě toho pokožka vyžaduje péči za pomoci složek proti zánětu pro eliminaci pupínků.

V případě mastné pokožky je nutné kromě pravidelného čištění také zabránit přebytečnému a nezdravému lesku. Pomoci mohou bylinky vyrovnávající funkci mazových žláz.

Pozor si musíte dávat hlavně v případě, že je pokožka kuperózní. Zde se nedoporučuje pokožku napařovat, a dokonce ani aplikovat peeling či kosmetiku, která zahřívá pokožku a zvyšuje míru prokrvení. Mohou totiž problém ještě zhoršovat.

Když je pokožka zralá, doporučuje se profylaxe známek stárnutí. Sáhnete tak po liftingových krémech, očních krémech a kosmetice posilující kolagen a elastin.

Je na čase shrnout vše, co jsme si pověděli

6 zlatých pravidel vhodné péče o pokožku

  1. Ať už je pokožka jakéhokoliv typu, je nutné ji efektivně hydratovat.
  2. Používejte kosmetiku vhodnou pro řešení problémů, které vás trápí.
  3. Zaměřte se na profylaxi namísto na řešení problémů až poté, co se objeví.
  4. Pravidelně čistěte svou pokožku a zbavte ji toxinů a make-upových reziduí.
  5. Nezapomeňte svou pokožku adekvátně chránit (např. před sluníčkem).
  6. Používejte pouze (či hlavně) přírodní kosmetiku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.