Obnovená pleť díky peelingu. Jak peeling funguje a jak si vybrat ten nejlepší?

Ahoj krásky 🙂

Chcete zjistit, jak vypadat mladší, zbavit se známek únavy a vymazat probdělé noci z vaší tváře? Myslíte si, že je to nemožné? No, doufám, že po přečtení tohoto článku budete méně skeptičtí, jelikož pro vás mám nový efektivní peeling na pokožku obličeje. Budete překvapeni, do jaké míry dokáže jeden peelingový produkt ovlivnit vzhled vaší tváře!

Peeling – o co jde?

Nejlépe to asi vysvětlil můj přítel. Budu citovat z naší konverzace:

 • Proč si pořád dřeš obličej tou pastou? Vždyť to musí bolet?
 • Ale vůbec ne. Je to peeling. Potom budu mít hebkou pokožku, jako miminko.
 • Aha, takže je to jako takový šmirglpapír?

Ano, pouze on by dokázal peeling přirovnat k šmirgl papíru. Přeci jen ale má částečně pravdu. Peeling užíváme jakožto složku pro odstranění nepotřebného a odhalení nového, krásného a hebkého. Peeling je (většinou) mechanické odstranění mrtvých buněk epidermis. Díky tomu se obnaží “nová” pokožka, která byla dříve skryta. Kromě mechanického peelingu existují ještě šetrné enzymatické peelingy, které nevyžadují tření.

Účinky peelingu, aneb co dokáže kvalitní peeling

Pokud budete používat kvalitní peeling, dokáže na vaší pokožce vykouzlit divy. Ráda bych zdůraznila, že vás tímto nechci tlačit a dávat vám nezdravé představy. Je to opravdu tak. Kvalitní peeling je jednou z nejlepších osvěžujících a omlazujících metod péče o pokožku. Zde je krátký výčet toho, co dokáže:

 • vyhlazuje pokožku
 • odstraňuje mrtvé buňky pokožky
 • pravidelné užití pokožku zbavuje hyperpigmentace
 • stimuluje oběh krve, urychluje regeneraci pokožky
 • zpomaluje proces stárnutí
 • urychluje absorpci krémů, balzámů, masek a sér pokožkou
 • odstraňuje toxiny
 • reguluje tvorbu mazu a čistí póry
 • pomáhá udržovat pokožku pevnou a bez celulitidy
 • řeší problémy s popraskanými kapilárami a hrubou pokožkou
 • připravuje pokožku před léčebnou kúrou

Obličejový peeling

Obličejový peeling je klíčem ke krásné a mladistvé pokožce. Zní to možná tak, že přeháním, ale je to tak. Pokud začnete s pravidelným peelingem, brzy si začnete všímat zlepšení stavu vaší pokožky. Její tón bude vyrovnaný, povrch hebký a struktura vyživená. Nebudete se již muset trápit problémy s černými tečkami, přebytečným mazem či nedokonalostmi. Posílení kapilár také pomůže snížit viditelnost vrásek a zpomalit stárnutí.

Tělový peeling

Tělový peeling je vysoce efektivní metoda pro zajištění si hebké pokožky bez pigmentových skvrn či hrubých oblastí. Jedním z nejpopulárnějších tělových peelingu je peeling proti celulitidě. Funguje? Ano! I domácí peeling dokáže efektivně eliminovat celulitidu. Stačí smíchat mletu kávu, přírodní olej (např. arganový či mandlový s 2-3 kapkami grepového oleje). Pravidelné užití peelingu s kávou dokáže zefektivnit krevní oběh a urychlit eliminaci toxinů a tuku, což pomáhá proti celulitidě.

Peeling nohou

Nohy jsou často opomíjenou oblastí těla a vždy vyžadují více pozornosti během zimních měsíců. Pokožka je mnohdy hrubá, nevzhledná a tvrdá. Rozhodně ne taková, s jakou bychom se chtěli chlubit.

Přesně proto doporučuji po zimních měsících užívat kyselý peeling. Vyzkoušejte speciální peelingové ponožky. Díky těmto metodám se zbavíte starých buněk epidermis a obnovíte svou pokožku tak, aby byla opět hebká a příjemná na dotek. Následně můžete pravidelně užívat mechanický peeling k udržení dosažených výsledků.

Peeling rukou

Podobného účinku můžeme dosáhnout užíváním peelingových rukavic. Pokud byla na vaši pokožku rukou zima tvrdší, než obvykle, pak vám doporučuji vyzkoušet také kyselý peeling. Rukavice jsou šetrnější, než peelingové ponožky, takže se nemusíte bát, že by vám slouply pokožku na rukou :). Obecně se doporučuje nosit rukavice, jelikož přispějí k udržení krásné a hebké pokožky. Při pravidelné aplikaci dokáží pomoci i zralé pokožce s hyperpigmentacemi a skvrnami.

Co si myslíte vy? Myslíte si, že je peeling jedním z nejlepších vynálezů v oblasti péče o pokožku? Užíváte obličejový peeling? Nanášíte si pravidelně tělový peeling? A co ruce a nohy? Máte nějaké své oblíbence? Dejte mi vědět do komentářů. 😀 Mějte se!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.