Arganový olej je králem mezi oleji! Jak jej užívat co nejefektivněji?

Ahoj,

Znáte arganový olej? Myslím si, že většina z vás ano! Jedná se o tu nejefektivnější složku v rámci přírodní péče o pokožku a vlasy. Vlastně je to ten nejefektivnější přírodní olej! Zaslouží si arganový olej tento svůj neoficiální titul? V tomto článku bych vám ráda o arganovém oleji něco málo pověděla. Vysvětlím vám hlavně to, jak je neskutečně verzatilní a možná vás tím překvapím.

Článek se bude hodit i těm, kteří již arganový olej užívají, ale rádi by z něj vytěžili ještě víc. Ráda bych ke čtení pozvala ale i naprosté nováčky, kteří s arganovým olejem nemají zkušenosti 🙂

Mé způsoby užívání arganového oleje

Jak si aplikovat arganový olej? Existuje několik metod, technik a nápadů ohledně aplikace tohoto lehkého a blahodárného přírodního oleje. Dnes tu pro vás mám prezentaci mých nejoblíbenějších způsobů aplikace tohoto marockého oleje.

1. Intenzivní obnova

První aplikaci arganového oleje jsem provedla proto, abych si zkrášlila své dlouhé, ale poškozené vlasy. Rozhodla jsem se že si nanesu olej na vlhké vlasy a hlavu si omotám vlhkým ručníkem. Olej jsem nechala působit 2 hodiny.

2. Nesmírně rychlá výživa vlasů

Samozřejmě užívám arganový olej pro vlasové olejování, ale většinou sahám po verzi “zrovna nemám moc času”. Znamená to, že si aplikuji trochu arganového oleje do suchých vlasů 30 minut před mytím. Následně si vlasy umyji šamponem tak, jako obvykle. Jak vidíte, tato procedura mi nezabere příliš mnoho času, ale je nesmírně efektivní.

3. Ochrana před teplem

Arganový olej je jediná ochrana vlasů před teplem, kterou užívám. Často si jej aplikuji v malých dávkách na vlasy před fénováním. Efektivně chrání vlasy před vysokými teplotami a ztrátou vlhkosti, lesku a hebkosti.

4. Péče o řasy a obočí

Co se ostatního ochlupení týče, arganový olej je také skvělý kondicionér na řasy a na obočí, jelikož ty také potřebují naši pozornost a efektivní péči. Naštěstí péče o řasy a o obočí nezabere příliš mnoho času. Arganový olej si aplikujte na řasy a na obočí za pomoci starého aplikátoru řasenky. Proces provádějte jednou denně, před spaním. Jaké jsou účinky? Krásné, posílené, odolné a husté řasy a chloupky obočí chráněné před vypadáváním.

5. Záchrana slabých nehtů

Kromě vlasů, řas a obočí lze arganový olej aplikovat také na nehty. Víte, co je na tom nejlepší? Že si arganový olej na nehty aplikuji během toho, co se dívám na pohovce na televizi. Ano, to je vše, co stačí k tomu, abych měla krásné nehty. Arganový olej mi obnovil nehty i po fiasku s gelovou manikúrou. Dnes mám díky němu nehty hebké, silné, lesklé a odolné!

6. Základní ingredience domácí kosmetiky.

A tady máme další důvod, proč arganový olej tak miluji. Jedná se o efektivní složku domácí kosmetiky. Arganový olej mi umožňuje vytvořit si zcela přírodní a nesmírně efektivní vlasové masky, obličejové masky a masky na ruce. Míchám přitom tento přírodní olej s medem, vitaminy, avokádem, aktivním uhlím či jakoukoliv další ingrediencí, kterou daný den chci vyzkoušet. Jednou z mých nejoblíbenějších kosmetických produktů je kávový peeling. Jak jste již pravděpodobně uhodli, jde o smíchání arganového oleje s kávovými zrny pro vyhlazení pokožky.

7. Odlíčení make-upu a hloubkové čištění tváře

Slyšeli jste někdy o OCM? Pokud ne, pak je načase, abyste tuto metodu vyzkoušeli. Jde o užití přírodního oleje pro odlíčení make-upu. Následně se obličej promyje olejem a vodou. Tuto metodu provádím arganovým olejem smíchaným s ricinovým olejem v poměru 3:1. Musím přiznat, že se tato směs olejů skvěle vypořádává např. i s vodě-odolnou kosmetikou a dalšími nečistotami. Arganoricinová směs dále pokožku efektivně vyhlazuje a vyživuje.

8. Make-up

A nakonec můj oblíbený způsob zkrášlení pokožky mého obličeje arganovým olejem. Lze jej užívat jako přírodní a nemastící základ make-upu. Po očištění pokožky si aplikuji na tvář 1-2 kapky arganového oleje. Nechám pokožku plně absorbovat olej a následně pokračuju make-upu. Díky účinku arganového oleje je má pokožka vyživená, hydratovaná a nesmírně hebká.

Zanechte prosím komentář v případě, že znáte další možné metody aplikace arganového oleje. Mějte se!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.