Gelová manikúra z domova (krok za krokem!)

GELOVÁ MANIKÚRA Z DOMOVA? Snadná jako facka! Ještě snažší poté, co vám řeknu, jaké ingredience jsou k tomu potřeba.

Moje malé dobrodružství s gelovou manikúrou začalo cca před rokem. Nejdříve jsem si koupila LED lampu, jeden gelový lak a 2v1 svrchní vrstvu a primer.  Samozřejmě jsem neměla k dispozici všechny pomůcky, ale i tak jsem to zkusila a… výsledky byly vcelku fajn! Začala jsem se o gelové manikúře učit, četla jsem nejrůznější příspěvky a zkoušela nové produkty.

V současné době už se nebojím říct, že není mnoho holek, které ví o gelové manikúře více, než já. Díky tomu vám zde mohu sdílet tento návod na to, jak gelovou manikúru provádět z pohodlí domova 🙂

Gelové nehty z domova. Je to těžké?

Vůbec ne, ba naopak, je to nesmírně snadné! Gelová manikúra je nesmírně jednoduchá a dokáže to opravdu každá z vás. Nepotřebujete k tomu stovky laků, které mají k dispozici specialistky. Stačí vám 2-3 oblíbené barvy. Klíčem je výběr kvalitních produktů, které se snadno užívají a které dlouho vydrží. Nemyslím tím pouze lak na nehty.

Co všechno potřebujete pro aplikaci dlouhotrvající manikúry z domova? Doporučuju, abyste k tomu užívali více produktů, než když jsem začínala já.

Gelové nehty – základní výbava

  • Laky na nehty – neutrální barva (např. nude nebo pudrová růžová) je skvělá pro všechny začátečníky. Proč? Protože dokáže efektivně skrývat nedokonalosti. Kromě toho není potřeba vytvářet sofistikované směsi barev.
  • Základ a svrchní vrstva – zde můžete využít produkt 2v1, ale obecně mohu doporučit dva samostatné kosmetické produkty, které mají odlišné úkoly. Primer připravuje nehet na aplikaci gelu a zpevňuje jej, zatímco svrchní vrstva gel zapečetí a dodá mu lesk.
  • LED lampa, nebo UV lampa (UV záření je zdraví škodlivé!) pro aktivaci laku a prodloužení jeho životnosti
  • Ubrousky, které nepouští vlákna – usnadňují aplikaci laku a odstraňují mastný film.
  • Další pomůcky – všechny pomůcky, které vám pomohou s přípravou nehtů a gelovou manikúrou. Jedná se např. o kutikulový olej, pilník, atd.

Jaké gelové laky na nehty bych doporučila?

Mohu doporučit laky na nehty Semilac, nebo také NeoNails. Nikdy mě nezklamaly, plus vám na nehtech vydrží opravdu dlouho. Snadno se s nimi pracuje jak pod LED, tak UV lampou. Obecně jsem toho názoru, že byste měli užívat od začátku kvalitní kosmetiku, abyste se vyhnuli frustraci z užívání té méně kvalitní.

Pokud máte alergii, rozhodně byste měli sáhnout po dražších, ale vhodnějších lacích bez formaldehydu, např. od Cuccio.

Jak gelovou manikúru provádět krok za krokem? 

Pojďme se věnovat té nejdůležitější části dnešního článku! Mám tu pro vás návod, jak gelovou manikúru správně provádět. Samotná metoda je velice jednoduchá. Pozornost je nutní věnovat hlavně detailům.

Krok 1 Příprava nehtů

Gelová manikúra začíná standardní přípravou nehtů Potřebujete si zastřihnout kutikuly, zkrátit si nehty podle potřeby a také je vypilovat do vámi preferovaného tvaru. Já osobně preferuji tvar mandle.

Krok 2 Zmatnění a čištění nehtů

Dalším krokem je zmatnění nehtů. Nemusíte při proceduře příliš tlačit, jelikož si nechcete nehet vytrhnout. Stačí jemné zmatnění. Následně si nehty vyčistěte a odstraňte z nich prach. Krok 2 je nesmírně důležitý, jelikož zajišťuje, že si lak “sedne” na nehet a manikúra vám vydrží co nejdéle.

Krok 3 Aplikace základní vrstvy a curing

Před aplikací barvy je nutné nanést základní vrstvu. Aplikujte tenkou vrstvu bezbarvého primeru na nehet a následně prověďte curing pod lampou. Optimální trvání curingu naleznete na příbalovém letáku vašeho produktu (30-60 sekund).

Krok 4 Aplikujte lak a curing

Tento krok je tím nejdůležitějším, jelikož si při něm konečně zkrášlíte nehty. Nejprve aplikujte první vrstvu laku. Měla by být tenká. Nemusíte se přitom bát, že byste plně nepokryli nehet. Po curingu pod lampou (30-60 sekund) si naneste druhou vrstvu, také tenkou, a opětovně zajistěte curing. Pokud si chcete vytvořit na nehtech nějaký vzor, učiňte tak před curingem.

Krok 5 Aplikujte svrchní vrstvu a curing

Jakmile si zajistíte účinek, po kterém jste toužili, můžete manikúru dokončit aplikací tenké svrchní vrstvy, s následným curingem pod lampou.

Krok 6 Vyčistěte si oblast nehtu a vyživte pokožku

A nakonec si nehet a pokožku opět vyčistěte. V tuto chvíli se skvěle hodí na kutikuly a okolní pokožku jako takovou nanést přírodní olej (např. arganový olej či máslo shea) či jiný vyživující přípravek.

Hotovo! Jak jsem říkala, snadné jako facka! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.