Proč jsou produkty obohacené o pantenol tak efektivní?

Ahoj holky!

Ve chvíli, kdy se nadobro rozloučíme s létem, začínám brát vitamíny. Pokožce a vlasům dodávají neuvěřitelné výhody, pomáhají udržovat mladý a krásný vzhled a chrání tělo před nemocemi. Vzhledem k tomu, že mám velmi citlivou pokožku a vlasy mi někdy vypadávají po hrstkách, beru vitamín B5 každý den. Používám také kosmetické přípravky, kde je vitamin B5 známý jako panthenol.

Proč brát vitamín B5?

Vitamin B5 je pro naše tělo zásadní, stejně jako pro pokožku a vlasy. Napomáhá syntéze některých hormonů, podporuje hojení ran a zmenšuje záněty. Zlepšuje proces uvolňování energie, má příznivý dopad na srdce, krev, nervový a trávicí systém. Především zlepšuje pigmentaci pokožky a stav vlasů. Nedostatek vitaminu B5 může vést k vážným problémům, včetně ztenčování vlasů, poškození kůže, praskání kůže v rozích očí a kolem rtů. Můžete být náchylnější k infekcím, předčasně šedivět nebo plešatět.

Krásné vlasy a vitamín B5

Vitamin B5 – panthenol nebo kyselina pantothenová – se přirozeně vyskytuje v naší kůži a ve vlasech. Moc dlouho v těle nevydrží, proto je třeba vitamín doplnit doplňky nebo přísadami v kosmetice. Jaké jsou přínosy vitaminu B5 pro vlasy? Stimuluje buňky, které jsou zodpovědné za růst a tloušťku vlasů, dodává vlasům pružnost a odolnost, zlepšuje absorpci vody. Je schopen vodu zadržovat ve vlasech. Mimo to je vitamín B5 schopen vytvořit ochranný a zvlhčující povlak kolem každého vlasu. Uklidňuje podráždění a regeneruje pokožku hlavy. Proto je vitamín běžnou složkou u přípravků na péči o vlasy (šampony a kondicionéry).

Zkrášlující produkty obohacené o panthenol

Panthenol můžete většinou najít v kosmetice určené pro citlivou pokožku a děti a ve výrobcích, jejichž cílem je zmírňovat zánět. Je obsažen v mastičkách, gelech po holení a v kosmetice po opalování. Panthenol navíc zlepšuje ošetření vlasů a nehtů, obnovuje tukovou vrstvu epidermu a chrání před vnějšími agresory. Výrobky obohacené o panthenol jsou obvykle označovány jako hypoalergenní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.