Sladění manikúry a make-upu – otestovala jsem nový trend

Jistě mě již dobře znáte, takže víte, jak hrozně miluji manikúru. Mile ráda tu testuji nejnovější trendy z oboru. Rozhodně vás tedy nemůže překvapit, že jsem se rozhodla otestovat nový trend, kdy se manikúra sladí s make-upem. 

Zajímá vás, jaký na tento trend mám názor? Pokud ano, rozhodně čtěte dál. 🙂

Perfektní receptura pro vaše nehty

Pokaždé, když sáhnu po laku na nehty a začnu s manikúrou, doufám v ten nejlepší možný efekt. Existuje ale perfektní manikúra? Inu, spousta z toho záleží na stylizaci, make-upu a situaci. Neexistuje jedna univerzální, verzatilní a perfektní manikúra, která funguje vždy. Pokud tedy nemluvíme o nude manikúře, ale to není manikúra s wow efektem.

I přesto se ale objevují neustále nové a nové pokusy přijít s verzatilní manikúrou. Jedním z nich je i nový trend.

Manikúra sladěná s make-upem

Jednou se věřilo, že klíčem ke stylu je sladění bot s kabelkou. Dnes se tomu obloukem vyhýbáme a namísto toho se snažíme sladit zajímavé prvky, jako např. manikúru a make-up.

Je vůbec možné vytvořit manikúru, která by ladila s make-upem? Teoreticky ano. Stačí jen určit, co bude tím prvkem, který je spojí – zdali to bude barva či vzor. Poté stačí vytvořit make-up a manikúru, které budou mít vybraný prvek společný… a je hotovo!

Zní to hrozně jednoduše, ale ve skutečnosti není tak snadné manikúru a make-up sladit. Jde totiž o více, než jen o barvu.

Jak sladit manikúru s make-upem?

Není důležité to, u čeho začnete. Většinou ale začínáme manikúrou. Proto bychom měli mluvit spíše o make-upu sladěném s manikúrou.

Nejdůležitější je vědět, jak tyto elementy úspěšně sladit. Nehty v bavě, která dominuje i našemu make-upu, nejsou klíčem k úspěchu.

Dle mého názoru jsou klíčové následující kroky

  1. Užití stejné barvy – musí být ale expresivní a kontrastní. Např. třpytivé nehty a třpytivé linky ve stejném odstínu.
  2. Užití stejné barevné směsi – zde je klíčová expresivita kombinace, jako např. neonově žlutá a černá oční tužka a nehty s geometricky černým a žlutým vzorem.
  3. Užívání stejného vzoru – může být geometrický, nebo např. květinkový, nebo zcela nevídaný. Příkladem může být nepříliš výrazný růžový make-up se zirconií a stejně barevný lak na nehty se zirconií

Opravdu to funguje?

Je na čase vše shrnout, což znamená, že si musíme odpovědět na tu nejdůležitější otázku. Stojí to za to? Ne každý trend si zaslouží stát se součástí našeho každodenního života.

Mám jednu připomínku. Trend vypadá krásně a opravdu vás odliší od zbytku davu. I tak jej ale nedoporučuji jako každodenní trend. Proč?

Náš každodenní make-up zahrnuje běžné barvy, ke kterým nelze nalézt vhodný lak na nehty. Nude nehty a obličej bez make-upu není zrovna efektivní duo. Z tohoto důvodu bude trend fungovat lépe při speciálních příležitostech. Nebo jej mohou užívat lidé milující expresivní, barevný a zajímavý make-up aplikovaný na každodenní bázi.

Dalším faktorem je, že nošení sladěné manikúry a make-upu vyžaduje buďto nošení stejného make-upu, nebo každodenní manikúru. Bohužel je to tak. Dobrá manikúra vydrží asi 7 dní a v případě té hybridní klidně i několik týdnů. Pokud si na nehtech vytvoříte určité vzory, budete je muset nosit každý den i ve formě make-upu. Alternativou je úprava manikúry podle make-upu, který preferujete. Kdo na to má ale čas?

KONEČNÉ HODNOCENÍ TRENDU: 6/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.