Ženské triky – jak se hledí na krásu a make-up v různých koutech světa

Ahoj, mí krásní čtenáři!

Dnes vás vezmu na cestu kolem světa

Máte chvilku času?

Připravte si šálek čaje, uvelebte se ve vašem oblíbeném křeslo a užijte si následujících několik odstavců.

V dnešním článku navštívíme ženy z různých koutů světa a podíváme se na to, jaké zkrášlující rituály provádějí. Jaký používají make-up a na jaké oblasti make-upu se zaměřují?

Ujišťuji vás, že budete šokováni. Na make-up se už nikdy nebudete dívat stejně, jako doposud.

  1. Akha, Thajsko. Bílé zuby? Zapomeňte! Ženy v této části světa věří, že čím černější zuby máte, tím jste krásnější. To dodává ženám na atraktivitě. V očích mužů v oblasti Akha bychom tedy zřejmě nebyly zrovna královny krásy 😉 Ženy v této oblasti žvýkají specifické rostliny proto, aby si ztmavily chrup.
  2. Japonsko – atraktivní japonská žena musí být menšího vzrůstu a hubená a měla by mít malinké nožky. Jako z obrázku školačky v uniformě a krátké sukni. Japonské ženy se vší silou snaží opticky zvětšit své oči, ať už make-upem, či v některých případech i chirurgickými zákroky. Tomuto trendu se říká „undereye blush“ a má za cíl imitovat štěněcí oči.
  3. Himba, Namíbie – himbské ženy mají velice specifické a pro nás zvláštní pojetí krásy. Zkrášlují si svá těla, svůj obličej a dokonce i své vlasy pomocí otijze – produktu z másla a červeného okru. To dělají každý den a celkové líčení zabere až 6 hodin! Okr jim zajišťuje ochranu před sluncem, před komáry a před špínou. Tato zkrášlující metoda je v oblasti, ve kterém je voda cennější než zlato, naprosto skvělá. Důvodem, proč se himbské ženy tak starají o svůj vzhled, je fakt, že pokud nemá himbská žena alespoň 3 milence, společnost ji bere jako nevzhlednou!
  4. Indie – indické ženy se zaměřují při péči o tělo hlavně na oči, ruce a nohy. Používají tradiční khol – známý na celém světě – pro své líčení. Ženy si celý obrys svých očí obarví henou. Kromě toho si henou kreslí nádherné motivy i na ruce a na nohy.
  5. Jižní Amerika, Venezuela – místo, kde je plastická chirurgie nesmírně oblíbeným oborem. Velké, plné rty? Hebká, dětská pokožka? Obličej bez modrých žilek? Ženy zde botox využívají častěji než nehtové salony. Křivky, větší pozadí a široké boky jsou zde často také výsledkem plastické chirurgie. V Jižní Americe zkrátka kralují baculky.

Zpátky do Evropy

Doufám, že jste se podívali do zrcadla a uvědomili si, že krása není objektivní. Různé kultury definují krásu různě. Nemusíte vypadat jako barbíny. V některých částech světa se to dokonce bere jako vrchol nevkusu 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.