Japonská manikúra – co je zač a jak na ni?

Ahoj!

Každé ženě vyhovuje mít krásné nehty. Jedním ze v současné době velice oblíbených typů manikúry je japonská manikúra. Podle ohlasů vypadá skvěle a opravdu dlouho vydrží. Pokud byste chtěli metodu vyzkoušet a sami se tak přesvědčit o tom, zdali se jedná o něco pro vás, článek, který jsem si pro vás připravila, vám usnadní práci.

Historie japonského make-upu

Opečovávané nehty a krásné ruce vždy byly něčím, po čem toužila každá žena. A jak je tomu v Japonsku? Již od nedávna jim je známo, že vmasírování živin do nehtů je značně zkrášluje a posiluje. Metoda se postupně rozšiřovala a nedávno obletěla svět. Japonská manikúra zajišťuje přirozené a krásné nehty, kterými uhranete.

Co je to japonská manikúra?

Jedná se o jednoduchý způsob, jak si vyživit nehty. Jedná se o vmasírování speciální pasty do nehtového lůžka a následnou aplikaci speciálního pudru. Tento pudr obsahuje vitaminy, minerály, keratin, včelí vosk a křemík. Díky této směsi bude nehtové lůžko silnější, lesklejší a odolné vůči poškození. Proceduru byste měli opakovat několikrát každé tři týdny. Během této doby nemůžete nehty lakovat. Obecně se japonská manikúra doporučuje lidem s křehkými, lámajícími a slabými nehty. Hodí se také těm, kteří díky svému zaměstnání či společenskému statutu potřebují krásně vypadající nehty.

Jak léčebná kúra probíhá? 

Budete potřebovat sadu, která zahrnuje:

  • pastu, která se vmasírujte do nehtového lůžka jakožto pufr, obsahuje živiny (keratin, křemík, včelí vosk, vitaminy) a vyhlazuje povrch nehtů;
  • pudr, který se vmasírujte s růžovým pufrem, který chrání pastu před škodlivými vnějšími faktory, pudr dodává nehtům zdravý lesk a vydrží asi 2 týdny;
  • želený pufr z jelení kůže, který se vmasíruje do pasty;
  • růžový pufr pro vmasírování do pudru;
  • dvojití pudr pro dodání lesku svrchním vrstvám nehtů;
  • plastová špachtle pro aplikaci pasty a odstranění kutikul.

Jak tento set užívat?

Nejprve zatlačte kutikuly, použijte pilník a očistěte svrchní vrstvu každého nehtu. Dále aplikujte pastu, která se vmasíruje se zeleným pufrem. Následně aplikujte pudr s růžovým pufrem.

Kontraindikacemi japonské manikúry jsou: plísňové infekce, bakteriální infekce, záněty a alergické reakce, zranění, nádorová onemocnění či nedávné odlakování gelové či akrylové manikúry.

Vyzkoušíte japonskou manikúru i vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.