Otestované metody čištění make-up štětečků. Jak na to?

Mé make-up štětečky používám každý den a zatím mám pouze jeden set. To pro mě v praxi znamená, že je musím čistit každý den. Poslední dobou jsem ale stále častěji make-up nanášela prstem, protože jsem se nebyla schopna dokopat k vyčištění štětečků. Fakt, není to nic lehkého, když člověk vstává pár minut před odchodem do práce.

Jak si umýt štětečky rychle a efektivně?

Jaký je nejlepší způsob jejich mytí?

Make-up za pomoci štětečků vypadá lépe a také déle vydrží, než ten, který si napatláme ve spěchu prsty. Rozhodla jsem se, že se pokusím najít způsob, jak si efektivně umýt make-up štětečky, aniž bych tím musela strávit půl dne. Nemůžu je prostě nechat plné bakterií, takže se opravdu umýt musí. Co jsem tedy udělala?

Vyzkoušela jsem celou řadu metod, které postupně popíšu níže. Zmíněné metody mohu opravdu doporučit. Všechny metody urychlují čištění mých štětečků a jsou daleko efektivnější, než čistění rukama pod tekoucí vodou.

Metoda č.1 — pro bohaté

Existují speciální pomůcky určené pro čištění štětečků, které jsou rychlé, efektivní a pohodlné. Bohužel jsou ale velice drahé. Kombinace mini-mycích pomůcek a mini-sušících nástrojů je nesmírně efektivní a pohodlná, ale jak jsem říkala, cena je opravdu vysoká. Pokud si tuto metodu můžete dovolit, tak klidně běžte do ní. Nic lepšího v současnosti na trhu nenaleznete. Stačí vložit štětečky do zařízení a poté jej zapnout. To je vše

Metoda č. 2 — pro lidi s malými prsty

Velice populární pomůckou je v tomto případě BrushEgg. Produkt je tvořen silikonem a má speciální texturu, která pomáhá odstranit špínu z oblasti mezi štětinami. Produkt by se měl nasadit na 2-3 prsty a je relativně malý. Proto je tato metoda velice unavující v případě, že máte velké prsty a husté štětečky. Rozhodně se ale hodí těm z nás, kteří mají malinké ručičky.

Metoda č. 3 — pro zkušené

BrushEgg můžeme nahradit spoustou věcí, které se nám válejí v kumbále. Štětečky můžeme umývat i silikonovými rukavicemi určenými k masáží, které mají speciální texturu. Pokud máte děti, můžete použít i kostku Lega.

Rozhodně metody vyzkoušejte a dejte vědět, jak jste dopadli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.