TOP 3: Moje ozkoušené metody péče o nehty!

Jaro již sice klepe na dveře, ale mé nehty se stále nezotavily po několika měsících tvrdé zimy a neúprosných větrů. Moc tomu ani nepomohl fakt, že obecně zapomínám nosit rukavice a užívat krém na ruce. Jsou vaše nehty také ve špatném stavu? Slabé, křehké a roztřepené nehty jsou něco, s čím jsem si lámala hlavu opravdu dlouho.

Pokud vás také trápí vaše nehty, určitě se vám dnešní článek bude líbit. Ráda bych vám zde totiž představila mé ozkoušené metody pro péči o nehty, mé oblíbené kondicionéry na nehty a přírodní oleje, které užívám při péči o ně.

Čím přesně si ničíme naše nehty?

V jednom vědeckém článku jsem četla, že nehty jsou svou strukturou podobné vlasům. To zní logicky, jelikož jak naše nehty, tak naše vlasy jsou tvořeny keratinem. Když nehtům keratin chybí, jsou křehké a snadno se lámou. Jaké faktory ale podporují toto zhoršení stavu našich nehtů?

Hlavními viníky zhoršení stavu našich nehtů jsou únava, nemoc, nevhodná péče o nehty a několik dalších faktorů, mezi které patří:

  • dieta: měla by obsahovat spoustu vitaminů a minerálů (zinek, křemík).
  • péče o nehty: krém na ruce funguje skvěle i v rámci péče o nehty.
  • stres: pokud jste příliš často ve stresu, riskujete zhoršení stavu nehtů.
  • onemocnění: nejen ta dermatologická, ale i další onemocnění, jako např. chřipka dokáží ovlivnit stav našich nehtů
  • manikúra: hlavně chybně nanesená gelová manikúra.

Jak se vhodně starat o naše nehty?

Toto byly ty nejčastější faktory způsobující oslabení a lámání nehtů. A jak o ně vhodně pečovat a těmto stavům předcházet? Nejsnazším způsobem posílení a ozdravení nehtů je eliminace agens, které mají na naše nehty negativní vliv. V překladu to znamená, že je potřeba mít dostatek fyzického i duševního klidu, zdravě jíst, užívat klasickou manikúru místo té gelové a vyhnout se laku na nehty a UV lampám.

Důležité je, že správná péče o nehty za použití obnovujících produktů je to, na čem opravdu záleží. Výběr je na vás. Existují kondicionéry na nehty, přírodní oleje lisované za studena, domácí masky a další možnosti péče o nehty. Ráda bych vám zde představila 3 NEJEFEKTIVNĚJŠÍ ZPŮSOBY ZAJIŠTĚNÍ SI KRÁSNÝCH NEHTŮ. Jste připraveni? V tom případě se dejte vesele do čtení!

TOP 3 ZPŮSOBY, JAK SI ZAJISTIT KRÁSNÉ NEHTY

[1] Nenahraditelný Nanoil Castor Oil

Můj oblíbený olej pro péči o nehty je Nanoil Castor Oil (nesmírně kvalitní, přírodní a nezpracovaný ricinový olej, lisovaný za studena). Vždy jej mám na stolečku u gauče, takže mohu pár kapek nanést na nehty kdykoliv se koukám na seriály. Je to tak jednoduché!

Ricinový olej posiluje nehet a činí jej odolným vůči poškození. Od chvíle, kdy jsem začala tento produkt od Nanoil užívat denně (či téměř denně, jelikož na něj občas stejně zapomenu), mi nehty rostly daleko rychleji, než dříve. Přesně proto si myslím, že není od věci, abyste Nanoil Castor Oil vyzkoušeli i vy! O to více, když přihlédneme na jeho nesmírně nízkou cenu.

[2] Sally Hansen Nail Rehab Conditioner

Milovníci péče o nehty, včetně mě, musí tento kondicionér na nehty bezpodmínečně znát. Sally Hansen je firma, která prodává ty nejlepší produkty pro péči o nehty na trhu. Nail Rehab je jedním z nich. Tento kondicionér pro poškozené nehty mi pomohl posílit mé jemné, popraskané a nevzhledné nehty. Kromě toho, že jsem užívala tento kondicionér, jsem také přestala s aplikací gelové manikúry a výsledek? Kondicionér Sally Hansen obnovuje nehet a před jeho posílením na něj také aplikuje ochrannou vrstvu, která zabraňuje jeho poškození vlivem zevních agresorů.

[3] Domácí želatinová lázeň

A nakonec pro vás mám udělej si sám metodu, kterou ocení hlavně lidé, kteří neradi zatěžují svůj rozpočet. Potřebujete jednu jedinou ingredienci – želatinu. Poznámka pro vegany: bohužel se musí jednat o zvířecí želatinu, která obsahuje směs proteinů a peptidů (např. kolagen), které jsou esenciální pro péči o poškozené nehty.

Jak za pomoci želatiny posílit nehty? Nesmírně jednoduše! Stačí na želatinu nalít vroucí vodu a pořádně obě složky smíchat. Následně nechte směs trochu vychladnout. Poté si do ní namočte nehty na cca dvě minuty. Po vytažení nehtů z lázně si umyjte ruce.

OPRAVDU FUNGUJE SKVĚLE!

Doufám, že se vám mé nápady na obnovu nehtů líbí. Možná, že jste při čtení objevili vaši novou oblíbenou metodu pro péči o nehty! Dejte mi vědět v komentářích! 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.