Návod na krásné ruce: mé tipy a triky pro péči o záděry a kutikuly

Ahoj holky,

taky vás trápí problémy s kutikulami nehtů a záděry? Ne každý zná efektivní řešení těchto velmi častých kožních problémů. Nebudu si ale hrát na žádného mudrce. Já bych si před nějakou dobou také nevěděla rady.

Pokožka kolem našich nehtů je neustále vystavována poškození a dehydrataci, které jsou způsobené miliony činností, které musejí naše ruce každodenně vykonat. Jak se tedy postarat o kutikuly a pokožku kolem nehtů? Objevte mé ozkoušené tipy a triky pro péči o kutikuly a záděry.

Čím jsou záděry způsobeny? 

Existuje celá řada faktorů, které mohou vést k tvorbě záděr. Některé z nich jsou spojeny se specifickým zaměstnáním. V těchto situacích toho příliš nezmůžeme. Na druhou stranu existuje celá řada faktorů, kterým se můžeme vyhnout a užít si tak krásných a bezchybných rukou. Zde máte výčet těch nejčastějších viníků:

  • nesystematická a nedostatečná péče o ruce
  • nevhodná manikúra, která zahrnuje příliš časté a příliš hluboké stříhání kutikuly
  • příliš časté vystavování se čistícím prostředkům
  • vystavování rukou extrémním teplotám (jak vysokým, tak nízkým) a silnému větru
  • mytí nádobí bez rukavic
  • mnohé kožní onemocnění (např. alergie, atopická dermatitida, ekzém)

Jak se o záděry starat?

Začneme tím nejdůležitějším. Základem vhodné péče je systematičnost. Tím nemyslím pouze systematickou aplikaci krémů. Systematičnost také znamená, pravidelnou manikúru s péčí o kutikuly kolem pokožky nehtů za pomoci vyživujících preparátů. Jakých přesně? K tomu se ještě dostaneme.

Jak o pokožku kolem svých nehtů pečuji já? Inu, kromě již zmíněného se snažím jíst zdravě a pít dostatek vody. Kromě toho si na ruce nanáším po každém mytí krém (který rozprostírám také na nehty). Věřte mi, když řeknu, že vyrovnaná dieta je základem zdravé pokožky.

Musím zmínit ještě něco. Ruce nemají rády silné detergenty, takže kdykoliv při mytí nádobí či úklidu noste rukavice. Ty byste také měli nosit venku, v případě, že to vyžadují atmosférické podmínky.

Moje nápady a úžasné zkrášlující produkty pro péči o záděry a kutikuly

Odstranění kutikuly

Jednou týdně si namočím nehty do vlažné vody po dobu 5-10 minut. Následně si odstraním kutikuly odstraňovačem. Nemám sice žádný oblíbený preparát, ale jsem zatím spokojena s tím od Sally Hansen. Po několika minutách zatlačím kutikulu zpět speciální dřevěnou pomůckou. Můžete také užívat odstraňovač kutikul. Do nehtů a pokožky kolem nich si pak vmasíruji přírodní olej.

Krém na kutikuly

Ano, opravdu existuje krém na kutikuly. Musíte ale vědět, jaký se hodí právě vám. Já osobně našla jen jeden jediný krém, který se mi vyplatí užívat. Jedná se o krém od Avon, který je naprosto špičkový. Zatím jsem neobjevila produkt s podobnou efektivitou. Při pravidelném užívání kutikuly beze stopy zmizí! Krásné nehty snadno a rychle. Rozhodně mohu produkt doporučit. V případě, že fungoval i ve vašem případě, nám dejte klidně vědět do komentářů. Tuto kosmetiku beru jako důležitou součást mé večerní kosmetické rutiny. Nanáším jej na ruce těsně před spaním. Ruce byste po nanesení krému již neměli mýt, jinak si z nich krém předčasně smyjete.

Domácí péče o suché záděry

Mohu doporučit např. ponoření rukou do teplého přírodního oleje (avokádový či ricinový) smíchaného s lžící citronové šťávy. Tato procedura mé ruce vždy nesmírně uvolní. Mé nehty nechávám v teplém oleji po dobu 10-15 minut. Vlastně vám mohu doporučit ještě jednu metodu. Ruce můžete také ponořit do teplého mléka s medem. Tato lázeň má hydratační a vyhlazující účinek a pomůže vám pečovat nejen o kutikuly, ale také o ruce jako celek. Rozhodně mohu zmíněné metody doporučit!

Noční péče o záděry

Noc je optimální dobou pro vhodnou obnovu našich rukou. Díky této metodě si budete moci zajistit intenzivní péči nejen o kůži kolem nehtů, ale o ruku jako celek. V noci pokožka snáze absorbuje živiny. Přesně z tohoto důvodu si na ruce před spaním aplikuji buďto krém či přírodní olej. Následně si na ruce nasadím bavlněné rukavice. Jaký je výsledek? Záděry se začnou ztrácet a má pokožka je opět hebká a hydratovaná.

Jaké jsou vaše způsoby péče o ruce? Jak pečovat o záděry a kutikuly. Ráda bych slyšela o vašich domácích metodách!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.