Jak správně provádět konturování obličeje? Mé otestované triky

Ahoj, holky!

Obličejové konturování se v poslední době stalo velice trendy. Díky korektoru, pudru, bronzéru a tvářence může náš obličej vypadat skvěle kdykoliv to potřebujeme. Bohužel ale vše netkví jen v kvalitní kosmetice, nýbrž i v technice aplikace. Dnes si popíšeme, jak si konturuji obličej já.

Co je to obličejové konturování?

Obličejové konturování není nic jiného než snaha o zkrášlení naší tváře. Díky make-upu a další kosmetice můžete vaši tvář opticky zmenšit, či zvětšit. Díky použití kosmetiky v lehkých odstínech si můžete zvýraznit jakékoliv části obličeje chcete. Tmavšími barvami zase můžete zakrýt jakékoliv nedokonalosti. Velkou roli zde hrají štětečky. Jejich velikost se musí hodit k naší tváři. Velké a štětinaté štětečky jsou skvělé na tváře, čelo a spánky. Malé, ostřejší štětečky zase na nos, oči a na konturování.

Jaké jsou nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při konturování obličeje?

1. Všeho s mírou

Konturování má dvě hlavní pravidla: správný odstín kosmetiky a správná aplikace na oblasti obličeje a aplikace s mírou. Pamatujte, že světlým odstínem chcete rozjasnit části obličeje a tmavým zase některé části skrýt. Čím méně kosmetiky přitom aplikujete, tím lépe bude vypadat finální výsledek. Během aplikace používejte větší a menší štětečky.

2. Ne, ten štěteček ne!

Jak jsem již říkala, konturování vyžaduje odlišný štěteček, než aplikace make-upu. Jedná se o precizní štětečky, ploché štětce a také houbičky. Pamatujte, že pokud konturujete obličej, vždycky musíte kosmetiku pořádně smíchat. Pokud máte na štětečku příliš produktu, stačí jej setřít rukou.

3. Konturování a tvar tváře

Oblasti, do kterých aplikovat kosmetiku se odvíjejí od tvaru obličeje. Rozhodně byste měli různě konturovat oválný obličej (pro make-up stylisty se jedná o obličej perfektních proporcí) a hranatý obličej. Světlý odstín se obvykle aplikuje na lícní kosti, kořen nosu a pod obočí. Tmavá kosmetika zase na bradu a na spánky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články, lteré vás mohou zajímat

Here you can find the related articles with the post you have recently read.